Neobvyklí domácí mazlíčci, kteří potěší nejen pod stromečkem

 Mazlíčci 
23. prosince 2019 09:02 / Eva Vogelová
  2
📷
8 fotografií v galerii
Vodní dráček potěší milovníky akvarijních tvorů  Depositphotos
Lidé se často potýkají s tím, že neví, co svým blízkým koupit na Vánoce. Pokud jste si jistí, že mají rádi různá zvířátka, nějakým je překvapte. Kočka či pes sice může obdarovaného potěšit, ale rozhodně nejde o neobvyklá zvířata. Zjistěte, jakými mazlíčky byste blízké mohli překvapit.

Zvířata jsou milými společníky, ať už jde o hada, kočku nebo třeba leguána. Výběr záleží na tom, k jakému mazlíčkovi má člověk nejblíže. Inspirujte se neobvyklými tvory, které milovníky zvířat určitě potěší.   

Miniprasátko

Miniprasátka se hodí zejména do domácností, ve kterých žije alergik a nemůže chovat kočky a psy. Miniprasátka jsou opravdu roztomilá. Můžete si je vzít na vodítko a jít s nimi na procházku. Dokáží se naučit i základní povely. Miniprasátka byla vyšlechtěna speciálně jako domácí mazlíčci.

Při koupi miniprasátka si však musíte dát pozor, zda jde skutečně o malou rasu a ne o klasického vepře. Mohli byste se totiž po chvíli divit, že vám prasátko nějak moc roste. Prasátka žerou trávu, seno, zeleninu, těstoviny či tvrdý chléb. Můžete jim nasypat i trochu psích granulí.

Skunk

Když se řekne skunk, mnozí si představí zvíře, které bez milosti útočí na své okolí nelítostným zápachem. Ve skutečnosti jde však o velmi milého a přítulného mazlíčka. Na svého pána se fixuje. Skunk vyluzuje zápach pouze ve chvíli, kdy se cítí ohrožený.

Skunkovi můžete nechat operativně odebrat pachové žlázy, které zápach způsobují. Poté ho už však nesmíte vypustit nikam do volné přírody, protože bez nich se o sebe sám nepostará.

Skunkové nemají moc v lásce ostatní zvířata, jsou to dominantní tvorové. Skunk je masožravec, žere hmyz a malé savce. Nepohrdne však ani oříšky či ovocem. Pokud si myslíte, že by se váš blízký dokázal o skunka postarat a měl ho rád, pořiďte mu ho k Vánocům.

Vodní dráček

Mají vaši blízcí doma akvárium? Pořiďte jim vodního dráčka. Jde o maličkého obojživelníka, který jako drak skutečně trochu vypadá. Axolotl mexický se nejčastěji vyskytuje v mexických jezerech. Můžete ho chovat za určitých podmínek i doma v akváriu. Pokud o jeho koupi opravdu přemýšlíte jako o dárku pro své blízké, zjistěte, jak velké mají akvárium.

Vodnímu dráčku se bude dařit v minimálně padesátilitrovém akváriu. Někteří totiž dorůstají až do délky třiceti pěti centimetrů, takže potřebují hodně prostoru. Teplota vody v akváriu by neměla dosahovat více než sedmnáct stupňů Celsia, což může být v některých domácnostech problém. Někteří lidé opravdu hodně topí.

Vodní dráčci jedí maso. Pochutnají si na žížalách, nitěnkách či menších rybičkách, takže chovat ho s malými rybkami v akvárku není dobrý nápad. Dále čtěte: Plánujete nakonec přece jen svým blízkým pořídit psa? Přemýšlejte nad bíglem.  

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Ivan Vyskočil vyhrál tříměsíční bitvu s policií. Údajná sebevražda jeho syna se bude znova...

Styl

Eva (47) o vztahu se silně věřícím mužem: Pochopila jsem, že ne každé násilí na lidech musí být...

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný