Topte doma moderně a bezpečně. Zkuste populární infrapanely

Zařízení je nenápadné, ale účinné
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dům 
14. února 2020 07:42 / Depositphotos
  0   0
Moderní, zdravější, levnější a s obrazovým motivem podle vašeho přání.Takto se dají stručně charakterizovat vlastnosti topení na principu infrazáření. Pokud příště nechcete například kvůli přitopení zapínat topení v celém domě či bytě, zkuste si pořídit takzvané infrapanely.

Co jsou zač, jaké mají výhody a jak je to se zmíněnými vlastními motivy, se dozvíte v našem článku.

Teplo jako z kamen

S pomocí infrapanelů můžete zatopit jednak jen tam, kde to budete skutečně potřebovat, a také díky možnosti variability jejich vzhledu získáte zajímavý designový prvek. A jak tento výdobytek moderní doby vlastně funguje?

Infratopení pracuje na principu infračervených vln. Ty neohřívají vzduch, jak to dělají ostatní topná tělesa, ale odrážejí se od pevných předmětů, tedy nábytku, podlah a reagují i na lidské tkáně, které prohřívají. Podobný princip mají i kachlová kamna, která vydávají příjemné sálavé teplo.

Infratopení je ekologické, ekonomické, bezúdržbové a zároveň designové. Jeho vzhled si totiž můžete navrhnout sami. Většina výrobců, včetně řady českých, vám umožní zvolit si svůj oblíbený motiv či rovnou fotografii.

Výhody pro alergiky

Nedostatkem topných infrapanelů bylo dříve jejich pomalé „rozehřívání“. Novější modely začnou fungovat prakticky ihned. Infratopení při svém provozu nevíří vzduch a prach, což ocení především alergici. Pomáhá také vysoušet zdi, čímž omezuje případnou tvorbu plísní.

Dalšími výhodami jsou životnost v řádu desítek let a jejich bezúdržbovost, občas z nich můžete jen setřít prach jako z jiného nábytku. Pozornost ovšem musíte věnovat jejich umístění. Infrapanely by se neměly instalovat na stěny ze sádrokartu, na skleněný povrch a naproti oknům.

Topení jako obrazové umění

Připočteme-li, že provoz infrapanelů vyjde levněji než například topení plynem, můžete směle přemýšlet o jejich další a rozhodně nezanedbatelné výhodě. Infratopení se totiž poprávu jinak říká také topné obrazy.

A skutečně jsou od běžných obrazů k nerozeznání. Infrapanely mohou totiž mít prakticky jakýkoliv grafický motiv. Na stěně vám tak může viset třeba Vincent Van Gogh či vaše oblíbená fotografie z rodinného alba, která vás zahřeje jak na duši, tak na těle.

A když už jsme u výdobytků moderní doby, velmi vyhledávanou technologií posledních let se staly biokrby, které pomáhají splnit mnoha lidem sen o krbu i tam, kde by to dříve nebylo možné. Chcete-li o tomto tématu zjistit více, inspirujte se v našem článku zde.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Věda & Vesmír

V Českém středohoří se znovu objevil téměř vyhynulý druh motýla. Zásluhu na tom mají ochránci...

Bydlení

Posečená tráva je na zahradě hotový poklad. Rady a tipy, kde všude ji můžete využít

Zavřít reklamu