Automatická měchačka vám ušetří čas při vaření. Hodí se na všechny rozměry hrnců.

Jednoduchý nástavec na různé průměry hrnců a kastrolů vymíchá za vás nerůznější pokrmy.
 Dům 
27. listopadu 2014 05:28 / Unikia
  0   0
Uspořit u sporáku čas a přitom vařit zvolna, zdravě a chutně, to je jedna z výzev pro výrobce a návrháře kuchyňského zařízení. Míchání polévek, omáček, gulášů, italského rizota, dušené zeleniny pomalu připravované v oleji nebo omáčce, domácích pomazánek a majonéz zabere hodně času, od plotny se vlastně nemůžete hnout.

Existují sice automatické hrnce, jenže ty mají jen jednu, maximálně dvě velikosti nádoby. Problém skvěle vyřešili v norském ateliéru Unikia, který se zabývá vývojem takových „neřešitelných“ pomůcek v mnoha oborech.

STIRIO – automatická vařečka či spíše kuchyňská míchačka, funguje na integrovanou baterii, která se dá dobíjet a vydrží otáčet měchačkou až 90 minut. Prakticky řešené uchycení za horní hranu hrnce nebo kastrolu a možnost roztáhnout metly tak, aby pokryly celou plochu dna hrnce, umožňuje míchací nástavec použít na nejrůznější velikosti nádobí.

Pod hlavici přístroje se dá umístit i různě velká poklička, pokud chcete pokrm pomalu za stálého míchání dusit. Nastavit můžete dvě rychlosti míchání, jídlo se vám bude pomalu a v klidu samo připravovat, nepřichytí se ke dnu (spodní hrana metel ho neustále odškrabuje ode dna), neslepí se ve žmolky. Automatická vařečka se dá snadno rozebrat a všechny díly, které přicházejí do styku s pokrmem, můžete umýt v myčce. Díky neustálému míchání pokrm z hrnce nevybublá ani nestříká, takže odpadají napečeniny kolem ploténky na sporáku. Navíc vás nebudou bolet ani ruce, ani záda.

Automatické míchání využijete také na studené pokrmy, zejména domácí majonézu je třeba míchat zvolna a dlouho, a to přesně tenhle šikovný kuchyňský pomocník umí.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Věda & Vesmír

Ztracený dopis odhaluje, že Einstein předpověděl objev zvířecích super smyslů

Bydlení

Jak si nezničit varnou desku. Pozor na cukr a studené hrnce

Zavřít reklamu