Splňte si sen o krbu, ať bydlíte kdekoliv

Bio krby jsou dnes vyhledávaným doplňkem interiéru
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Dům 
17. září 2018 16:10 / Internet
  4   0
Oheň je dobrý sluha. To člověk ví od prvního okamžiku, kdy zjistil, že plameny sice pálí, ale také hřejí, prosvětlí tmu, zaženou divou zvěř a tuhé syrové maso promění v měkkou lahůdku. A i když umí být také zlý pán, stále jsme k ohni pudově přitahováni.

Jen si vzpomeňte, jak příjemně vám bývá u táboráku pod letní hvězdnou oblohou s rodinou či přáteli po boku. A nyní si tuto atmosféru můžete dopřát klidně každý den.

Bio krb dáte i na zeď či stůl

Před pár lety nemyslitelné, pouhý sen, v současné době běžná realita. I když ne už zas tak neobvyklá. Takzvaný bio krb, jinými slovy zařízení na spalování bioethanolu, může mít doma prakticky kdokoliv. Na rozdíl od klasického krbu totiž nepotřebuje komín. Bio krb nevytváří kouř, popel ani jiné škodliviny a může být tak malý, že jej postavíte klidně i na stůl. Bio krby spalují ekologický bioethanol (1 litr vydrží hořet až 6 hodin), který při hoření vytváří jen vodní páry a oxid uhličitý (CO2), tedy to, co vydechujeme. Při používání bio krbu je proto vhodné občas vyvětrat. Ale nijak dramaticky. Je to, jako by vás bylo v místnosti o jednoho víc. A pro pořízení takového krbu nemusíte mít ani žádné povolení.

Hoří bezpečně a čistě

Jakékoliv obavy z provozu bio krbu nejsou na místě. Opatrní musíme být asi stejně, jako bychom topili v klasickém krbu – v podstatě krotíme živel. A je to krocení velmi líbivé. Bio krby se vyrábějí z nejrůznějších materiálů a v nepřeberném množství designů. Mohou mít podobu lucerny, kterou si postavíte na stůl, terasu či do zahrady, ale klidně i obrazu, jak můžete vidět ve fotogalerii pod článkem. A takto krásné vám vydrží napořád, protože při spalování se nevytvářejí saze. Jeho údržba je tak velmi nenáročná.

Nechybí ani vůně dřeva

Jako další výhodu můžeme jmenovat nízkou tepelnou výhřevnost bioethalonu, to znamená, že si budete užívat romantického mihotání skutečných plamenů, ale nebude vám horko. Bio krby zvyšují teplotu v místnosti jen minimálně, čili je v zimě nelze použít jako hlavní zdroj tepla. Snad jedinou nevýhodou může pro někoho být absence praskání hořících polínek a typická „vůně“ ohně. I to lze ovšem ošálit, protože existuje bezpočet esencí, které lze do bioethanolu přimíchat, a jednou z nich je právě i tak příjemná vůně doutnajícího dřeva. A až budete přemýšlet, kam nejlépe svůj nový bio krb umístit, můžete se inspirovat třeba zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu