Citron má v domácnosti mnoho skvělých využití

 Ostatní 
12. února 2020 06:41 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Citron má antibakteriální a dezinfekční účinky  Depositphotos
Citron je kyselé ovoce, které obsahuje velké množství vitaminů. Nemusíte jej však pouze konzumovat, ale využít lze toto ovoce i zcela jinak. Zjistěte, k čemu všemu se vám bude hodit.

Citrony mají antibakteriální, bělicí a dezinfekční schopnosti. Díky tomu dokáží nahradit hned několik čisticích prostředků v domácnosti. Poradí si se zápachem i vodním kamenem. Můžete je dokonce použít i na bělení pigmentových skvrn. Citron je malý zázrak. Byla by velká škoda, kdybyste nevyužili veškerý jeho potenciál.

Zápach v lednici

Některé potraviny mohou v lednici začít zapáchat. Často nestačí ani to, když je vyndáte a lednici umyjete. S tímto problémem vám pomůže citron. Jde o jeden z nejlepších pomocníků na neutralizaci zápachu. Během několika hodin zápach absorbuje a nezbyde po něm ani stopy.

Stačí, když citron rozkrojíte na dvě poloviny, dáte jej na malý talířek a vložíte do lednice. Pokud tam máte opravdu silný zápach, po jednom dni citron vyměňte za nový.

Vodní kámen

Vodní kámen je častý problém, který trápí všechny domácnosti. S citronem se jej zbavíte velmi snadno. Nebudete muset na jeho vyčištění vynakládat téměř žádnou námahu. Rozkrojte citron a jednou polovinou s ním důkladně potřete veškerý vodní kámen.

Následně nechte několik hodin působit a nakonec setřete vlhkým hadříkem. Nejčastěji se vodní kámen usazuje na okrajích toaletní mísy, vodovodních bateriích či dalších místech, která přijdou do styku s tvrdou vodou.

Špinavé nádobí

Může se stát, že vám náhle dojde čisticí prostředek na nádobí. Nemusíte kvůli tomu hned spěchat do obchodu pro nový. Vystačíte si s citronem. Rozkrojte jej a posypte jedlou sodou. Následně s ním natírejte veškeré špinavé nádobí. Díky tomu se jednoduše vypořádáte s mastnotou.

Pigmentové skvrny

Trápí vás pigmentové skvrny? Většinou se objeví následkem slunečního záření a už samy nezmizí. Můžete se jich zkusit zbavit přírodní cestou. Pomůže vám s tím citron.

Citron rozkrojte a jednou polovinou potřete místa, kde se pigmentové skvrny nacházejí. Nechte působit zhruba dvacet minut a následně si pokožku opláchněte. Opakujte jednou denně, dokud neuvidíte zlepšení.

Suché paty

Pokud máte vysušené paty, vyzkoušejte na ně citron. Budete k tomu však potřebovat ještě navíc jedlou sodu. V malém množství si ji nasypejte na paty a přejíždějte po nich pár minut jednou polovinou citronu.

Nakonec si chodidla opláchněte. Opakujte alespoň jednou denně. Dále čtěte: Nevyhazujte starý povlak na polštář, ale využijte v domácnosti prakticky.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Tech

3D tiskárny kovů jsou technologií, která vylepší vesmírné cestování

Zavřít reklamu