Připravte si pro vaše květiny přírodní hnojivo z banánů. Vrátí jim sílu i zdraví

 Zahrada 
10. března 2020 16:40 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Banán obsahuje spoustu vlákniny, minerálů a vitaminů Internet
Rostliny vnášejí do domova kousek přírody. Proto, pokud chcete být v souladu s ní, dopřejte zeleni přírodní hnojivo. Takové, které si snadno vyrobíte doma. Z banánu.

Je to typický obrázek. V zahradnictví nebo v hobby obchodě si koupíte krásnou rozkvetlou kytku, ale po pár dnech vám doma opadá, a pak už ne a ne vykvést. Někdy stačí málo. Třeba jí dopřát to správné hnojivo, které jí vrátí krásu a zdraví. A obzvláště teď na jaře. Pomůže vám s tím obyčejný banán. Nevěříte?

Banánová výživa

Banány jsou skvělé. Ne nadarmo se stávají součástí zdravé snídaně a správné výživy sportovců. Tělu totiž dodávají spoustu minerálů a vitaminů. Právě tyto prvky prospívají také rostlinám. Stejně dobře ale prospívá i zdraví rostlin.

Z dužiny i slupky

Banán můžete využít naprosto celý, a to včetně slupky. Nejprve vám představíme hnojivo, které si vyrobíte z dužiny. Banán jednoduše rozmačkejte vidličkou a tuto směs smíchejte zhruba s dvěma sty mililitry vody. Jestli je vám líto plýtvat dužinou, tak ji klidně snězte a použijte slupku. 

Dva způsoby zpracování

I když se to nezdá, tak i banánová slupka je bohatá na nejrůznější minerální látky, především fosfor, draslík, dusík a hořčík, které rostliny ke svému růstu potřebují. Výroba tohoto hnojiva je opět snadná. Slupku vložte do sklenice a zalijte ji litrem vody. Nechejte ji přes noc odstát a vzniklý roztok zřeďte s vodou, kterou máte připravenou na zálivku.

Existuje ještě jeden způsob přípravy hnojiva ze slupky. Tu ale nejprve nechejte usušit a pak ji nakrájejte na drobné kousky. Stačí vám jedna čajová lžička, kterou dáte do misky, a zalijete ji dvě stě mililitry vroucí vody. Jakmile roztok vychladne, můžete zalévat rostliny. Přírodní cestou si také můžete vyrobit postřik proti případným škůdcům. Jak na to jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Skořápky z ořechů nevyhazujte. Pomohou proti kašli i s doplněním jódu

Dům a zahrada

Udělejte radost svému mazlíčkovi. Psí a kočičí adventní kalendář zvládne vyrobit každý

Zavřít reklamu