Pec na pizzu můžete mít doma s minimální potřebou místa a bez stavebních zásahů

Milujete dobrou pizzu?
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dům 
06. března 2020 14:25 / Depositphotos
  3   0
Každý Ital by vám asi řekl, že nejlepší pizza je ta z pece. Pokud tuto italskou pochoutku milujete, pořiďte si pec domů. Vejde se i do malé kuchyňky a rozhodně vás finančně nezriunuje.

Mnoho lidí si pec na pizzu představuje jen jako robustní cihlovou stavbu s ohništěm. Je pravdou, že taková záležitost by se do kuchyně vešla málokomu a hlavně by zřejmě hodně času zahálela a jen brala prostor. Ale svého snu o domácí pizze z pece se nemusí vzdát ani majitelé malých kuchyní v paneláku. Existují totiž elektrické pece na pizzu, které po použití snadno schováte do skříňky mezi hrnce.

Elektrické pece na pizzu existují různé, ale pro domácí využití si vystačíte i s malou variantou, kterou snadno přenesete z kuchyně na zahradu, když budete chtít italskou pochoutku připravovat pod širým nebem. Jedinou podmínkou je, že musíte mít v dosahu elektrickou zásuvku.

Pizza jako od profesionála

Pokud zvolíte pec se žáruvzdorným kamenem, který se využívá i v tradičních italských kamenných pecích, rozhodně neuděláte chybu. Díky vysokým teplotám pečení dosahujícím až k 390 °C je tato mini pekárna schopná udělat pizzu bez vysušení omáčky a sýru. Rozhodně bude mít pizza zcela jinou chuť než ta připravená v klasické troubě. Jaké výhody má pec na pizzu?

  • Nepřilnavost povrchu. Už žádný pečící papír a zbytečné plýtvání olivovým olejem. Speciální povrch zajišťuje 100% nepřilnavost těsta.
  • Žáruvzdorný keramický šamot. Unikátní povrch zajišťuje stálou teplotu. Nebude vás trápit napůl nedopečená pizza.
  • Šetří čas i peníze. Mraženou i pizzu z domácího těsta upečete za polovinu času. Mraženou pizzu budete péct 4 minuty a pizzu z domácího těsta kolem 5 minut.

V peci připravíte i jiné pochoutky

Elektrická pec na pizzu vám ale neposlouží jen k přípravě křupavé pizzy. Využijete ji i jinak. Snadno v ní upečete také koláč, sendviče, maso, ryby anebo zeleninu. Milovníci italské kuchyně si v peci mohou připravit také italské speciality, jako je foccacia, panini anebo bruschety. A dobrou zprávou je, že vás pec na pizzu nijak finančně nezruinuje, levnější modely lze pořídit kolem tisícikoruny, ty dražší pak kolem dvou až tří tisíc korun. O dalších méně obvyklých spotřebičích do kuchyně jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: kuchyně, pizza, pec, vaření
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu