Nenechte si zničit svou zahrádku od moči. Pořiďte si psí pisoár

 Zahrada 
07. března 2020 15:05 / Marie Popelková
  80   0
📷
4 fotografie v galerii
Investuje do pisoárů, psi vám nebudou ničit rostliny Depositphotos
Už nějaký čas přemýšlíte, jak ochránit stromky na předzahrádce, fasádu domu nebo kola od aut před tím, aby na ně nevykonávali psi potřebu? Řešení je jednoduché, pořiďte psí pisoár.

Své teritorium si močí značkují především nekastrovaní psi a dominantní fenky. Jejich počínání má jediný cíl, a sice vyslat jasný pachový signál a přeznačit místo jiného psa, a tím určit svoje vlastnictví. Značkování území močí je u psů totiž pudová záležitost. Psi nerozlišují, kde zrovna vykonají svoji potřebu. Jednoduše to udělají na jakémkoliv místě, které se jim zlíbí. Problém je i v tom, že nemají vyčleněné jedno místo, což se dá ale napravit psím pisoárem.

Jak funguje?

Tělo pisoáru tvoří dutá trubka s otvory a víkem. Otvory umožňují prostup moči dovnitř trubky. Jakmile pes vykoná svoji potřebu, menší množství moči se zachytí v nádržce a přebytečná moč vyteče ven přepadem nebo odpadem, který může být napojen pomocí hadičky až do kanalizace. Malé množství moči zůstává v nádržce cíleně, jelikož vytvoří pachovou stopu a další psi budou chtít dobrovolně stopu přeznačit, aby si označili své teritorium.

Pisoáry se vyrábějí z několika druhů materiálů. Vybrat si můžete například dřevěný typ, který je vhodným prvkem do okrasných zahrad. Poohlédnout se lze také po nerezovém pisoáru. Díky svému designu je ideální do moderní zástavby nebo k firmám. Na výběr je také kamenný nebo betonový typ. Většina pisoárů se na vybrané místo uchytí pomocí patky, která je připevněna hřeby nebo šrouby, záleží vždy na typu podloží. Jak cestovat s pejsek autem bez stresu, jsme psali zde.

Cena výrobku není vysoká. Sehnat jej můžete od pěti set do tisíce korun. Betonové nebo kamenné pisoáry však můžou vyjít až na několik tisíc korun. Berte však v potaz, že životnost pisoáru je dlouhá, jelikož všechny materiály jsou pevné a odolné.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Jákl exkluzivně promluvil o soukromí a přidal recept na dlouhé manželství

Styl

Jak zkrotit dlouhodobě rozbouřený nosohltan

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu