Máte rádi rybaření? Užívejte si ho i v zimním období.

Lov u krmiště kachen může přinést velké úspěchy.
 Mazlíčci 
31. října 2015 10:00 / Wikimedia Commons/Peter Smyly
  0   0
Úspěšnost zimního lovu je velmi závislá na teplotě vody a rozmarech počasí. Dlouhá mrazivá období jsou na úlovky velmi chudá a řeka se většinou jeví jakoby byla zcela bez života.

Začneme stručným shrnutím možností, které nám zimní rybolov skýtá. Spektrum lovených druhů je podstatně chudší než v létě a hodně závisí na konkrétním revíru. Na menších říčkách je nejčastěji lovenou rybou jelec tloušť doprovázený ploticí, cejnkem malým a okounem, někde se můžeme dočkat i záběrů cejnů, podouství a místy se celkem pravidelně loví i takové druhy jako je parma a ostroretka. Za výraznějších oblev může překvapit i menší kapr. Někteří otužilí muškaři si dokonce v lednu chodí povodit prvního lipana sezóny. Když se ale zaměříme na nejchladnější část roku, kdy teploty klesají pod nulu a na březích leží sníh, je nejpravděpodobnějším úlovkem tloušť následovaný ploticí a cejnkem.

Pro zimní rybolov je nejdůležitějším faktorem nalezení vhodného lovného místa. Nestačí najít nezamrzlou vodní plochu, to je samozřejmostí. Důležitější je nalézt místo, kde jsou ryby. Je zapotřebí si uvědomit, že se sníženou teplotou vody klesá i aktivita ryb.Ty se proto v zimě stahují do klidných míst, kde mohou co nejlépe šetřit energií.

Musíme proto zapomenout na mělké, proudné vody. Vhodným místem pro zimní rybolov jsou naopak vody hlubší, s mírným proudem.

"Ryby nejvíce berou tam, kde se divoké kachny naučily chodit za potravou. Zvykly si, že je tam pravidelně chodí krmit místní obyvatelé," píše na rybářském serveru Radek Novotný, který to podobně praktikuje už delší dobu a vypozoroval, že i ryby podobná místa používají jako "závodní jídelnu".
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Věda & Vesmír

Pravěký oceán nebylo místo ke koupání. Dno se hemžilo obřími dravými červy

Bydlení

Pokud máte možnost, pořiďte si domů infrasaunu. Její léčebné účinky mají opravdu velký vliv na naše...

Zavřít reklamu