Jak vybrat důležitého pomocníka na vaši zahradu, kvalitní zahradní hadici

 Zahrada 
17. května 2020 13:00 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Občas si s hadicí pohraje kromě vás i domácí miláček Internet
Ozdobou každého domu je zahrada, proto je třeba dopřát jí dostatek vláhy, aby trávník byl krásně zelený a svěží. Nejvýraznějším pomocníkem, jenž vám ulehčí práci, jsou zahradní hadice, které dnes můžete nakoupit se spoustou zajímavého příslušenství.

Zalévání vaší zahrady v parném létě je velmi důležité. Osvěžení potřebuje velký trávník, ale také záhonky a skalky. Pokud jste se rozhodli pro ruční zavlažování, pomůže vám s touto prací několik chytrých doplňků.

Zahradní hadice

Zahradní hadice vám usnadní zalévání. Výběr vhodné zahradní hadice je důležitý pro usnadnění vaší práce. Výrobek se musí vypořádat s prostředím, pro který je určen. Při nákupu zahradní hadice proto dbejte na její kvalitu. Hobby markety vám nabízí pestrou nabídku, hadice jsou k dostání v různých délkách i průměrech. Vybrat ten správný průměr je velmi důležité. Nejčastěji se v obchodech setkáte s 1/2" nebo 3/4" zahradními hadicemi.

Práci se zahradní hadicí si zpříjemníte správnou volbou jejího povrchu. Hadice se vám nebude zamotávat a nebudou se na ní tvořit uzly. V současné době se na našem trhu setkáte s hadicemi, které jsou vybaveny povlakem, který zaručuje snadné klouzání zahradou. Překážky na zahradě zvládá takováto hadice s přehledem, bez přetáčení a uzlování. Pokud jste začátečník a vaše zahrada má jednoduché uspořádání, postačí vám levnější hadice.

Každý zahradník má individuální požadavky na kvalitu hadice. Vnější i vnitřní vrstvy hadic se vyrábí z PVC. Vnitřní vrstva dražších hadic bývá opatřena další vrstvou, která zabraňuje usazování řas. Pokud používáte hadici jen pro zalévání zahrady, nebude pro vás tato funkce důležitá. Zahradní hadici můžete mít v nejrůznějších barvách. Je úplně jedno, jestli bude vaše hadice červená, zelená nebo průhledná. Avšak například průhledná hadice nepřitahuje tolik sluneční paprsky. 

Vozíky na hadice

Vozíky a navijáky na zahradní hadice jsou při práci na zahradě velmi důležité. Prodlužují hadicím jejich životnost díky snižování jejich mechanického namáhání, ale také zabraňují unikání vody. S vozíky na hadice se výborně manipuluje, můžete tak hadici bez problému přenášet, kam zrovna potřebujete. Vozíků na zahradní hadice se dnes vyrábí celá řada a jejich součástí jsou navijáky. Namotané klubko zahradní hadice jednoduše vezmete a schováte. Pokud si při namotávání hadice nechcete zašpinit ruce, pořiďte si vozíky, které mají kliku pro navinování hadice.

Nástěnné boxy na hadice

Nástěnné boxy slouží k uložení hadice na stěnu, kterou tak můžete snadno a rychle sklidit. Jedná se o nejjednodušší uložení hadice. Zalomená přípojná osa zabraňuje případnému lámání hadic, čím se výrazně snižuje jejich mechanické poškození. Součástí nástěnných boxů jsou věšáky na trysky, postřikovače a zavlažovače. Nástěnné boxy mohou být vybaveny také systémem s automatickým navíjením. Nemusíte si špinit ruce, ani se ohýbat, stačí hadici vytáhnout ven, při zavlažování ji zajistit, a potom ji automaticky navinout zpět. 

Zahradní postřikovače

Díky nástavci na hadici v podobě postřikovače budete moci bez obav zalévat květiny, kropit záhony a ve skleníku si vytvořit jemnou mlhu. Postřikovače můžete mít ve formě stříkací pistole nebo zalévací tyče. Snadné nastavení funkcí je samozřejmostí. Dále čtěte: Co všechno můžeme zbavit špíny pomocí zahradní hadice.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...