Nevyhazujte staré tuhé mýdlo. V domácnosti ještě dobře poslouží

Tuhými mýdly se už dnes moc domácností nemyje
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Ostatní 
27. července 2020 08:13 / Depositphotos
  21   0
Skladujete doma stará tuhá mýdla? Nechcete je použít na mytí pokožky, ale ani vyhodit? Existují ještě jiné možnosti. Můžete je využít praktickým způsobem. Zjistěte, k čemu všemu vám v domácnosti dobře poslouží.

Tuhá mýdla už nepoužívá moc lidí. Nahradily je tekuté sprchové gely. Možná jste však doma ještě nějaká našli. Pokud si s nimi neplánujete mýt ani ruce, použijte je na skřípání dveří, zaseknutý zip nebo pomocí nich odnaučte mazlíčky okusovat nábytek.

Vrzání dveří a šuplíků

Štve vás neustálé vrzání dveří a nemáte zrovna po ruce žádný olej na namazání pantů? Zvládnete to hravě i s mýdlem. Stačí, abyste s ním potřeli panty a nepříjemný zvuk ustane. To samé můžete provést i s vrzajícími šuplíky. Pokud se vám v zámku zadrhává klíč, vytáhněte ho a potřete ho mýdlem. Zasuňte ho do zámku a několikrát s ním otočte. Nyní by zamykání mělo jít snadněji.

Zaseknutý zip

Zasekl se vám zip na vaší oblíbené mikině? Nepropadejte panice, protože ji můžete zachránit. Budete k tomu potřebovat pouze mýdlo. Vezměte si ho do ruky a přejeďte s ním podél celého zipu. Nevynechejte žádný zoubek. Následně by měl zip zase fungovat.

Pes okusuje nábytek

Bydlí s vámi v domácnosti čtyřnohý kamarád a okusuje vám nábytek? Můžete ho to odnaučit pomocí mýdla. Natřete s ním všechny části nábytku, ke kterým má váš pejsek přístup. Udělejte to však pouze v případě, že máte přírodní tuhé mýdlo, aby se vašemu mazlíčkovi neudělalo špatně. Žádné mýdlo mu určitě chutnat nebude a brzy s okusováním přestane.

Zamlžené zrcadlo

Pokud nechcete mít po koupeli orosené zrcadlo, využijte mýdlo. Předtím, než se půjdete osprchovat, natřete zrcadlo mýdlem. Následně ho vyleštěte do sucha a můžete se jít umýt. Ochranná vrstva na zrcadle způsobí, že se už nezamlží a můžete ho po sprše hned využít.

Stejnou službu vám udělá mýdlo, pokud máte potíže s rosením brýlí. Když nosíte roušku, brýle se vám rychle zamlží. Stačí skla namazat mýdlem a vyleštit je do sucha. Mlžit už se vám nebudou. Dále čtěte: Fén má mnoho využití. Můžete s ním vyžehlit prádlo či odstranit nálepky ze skla.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Jak mohou doopravdy vypadat mimozemšťané? Experti na to mají svůj názor

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu