Kočka Ragdoll zaujme svýma modrýma očima a bude vás vítat stejně jako pes

 Mazlíčci 
24. července 2020 11:45 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Ragdoll vás uchvátí modrýma očima Depositphotos
I když je to kočka, chováním připomíná psa. Ragdoll vás bude vítat při příchodu, mazlit se s vámi a vyžadovat vaši pozornost. Pokud hledáte věrného společníka a mazlíčka, je to kočka vhodná pro vás.

Ragdoll nebo-li hadrová panenka je velká a huňatá kočka s dlouhým ocasem a jemným kožichem. Každého uchvátí jasnýma modrýma očima. Je to druhé největší kočičí plemeno, které může dosáhnout váhy klidně i deset kilogramů. Dožívá se až 12 let. Existuje v mnoha barvách a kombinacích černé, šedé, bílé až po modrou, čokoládovou, lilac nebo tortie.

Přátelské chování

Kočky ragdoll jsou velmi mazlivé a přítulné. K lidem se chovají přátelsky a jsou vděčné za každé pohlazení. Na druhé straně nejsou náročné na prostředí a bez problémů zvládnou žít v bytě, kde vydrží o samotě i delší dobu, pokud se zdržíte v práci.

Hodí se i k dětem, protože jsou trpělivé a nevadí jim jejich hry ani hlasité dovádění. Jsou trošku větší, proto se umí vypořádat i s tím, když s nimi děti nebudou kvůli nezkušenosti zacházet dvakrát opatrně a vezmou je třeba méně vhodným způsobem do náruče. Nic ale nesmí přerůst v chování, kterým by kočka trpěla.

Kočka je nekonfliktní a velmi přizpůsobivá. Bez problémů vychází i s ostatními zvířaty. Můžete ji také naučit chodit ven na vodítku, pokud ji chcete brát na výlety do přírody nebo na dovolené. Díky kočce se nebudete cítit osamělí. Bude vám dělat společnost kdekoliv a bude vás doprovázet na každém kroku.

Dbát na stravu

Je to klidné a inteligentní plemeno. Výcvik je proto poměrně snadný alespoň v porovnání s dalšími kočičími plemeny. U pořizovací ceny ale počítejte s náklady přesahujícími deset tisíc korun. Kvůli velikosti musíte dbát na stravu a zajistit jí dostatek. Kočka by neměla hladovět především v prvních letech života. Musíte ji pečlivě krmit. Rasa však není příliš divoká, takže to nesmíte přehánět, aby nebylo zvíře tlusté.

Každé plemeno má ale i své nevýhody. Ragdoll je poměrně hlasitá kočka a ráda se projevuje. Musíte počítat také s línáním a chlupy, které se budou objevovat všude. Srst je potřeba pravidelně kartáčovat. Kočce také musíte vymyslet hry a hračky. I když vydrží celý den bez vás, když budete v práci, potom bude vyžadovat vaši společnost. Vyřešit to můžete další kočkou, která bude pro ragdolla dobrým parťákem. O kočce sphynx jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu