Jak se zbavit fleků na zdi od zabitých komárů. Nemusíte malovat, jsou i snadnější způsoby

 Dům 
22. července 2020 09:03 / Marie Popelková
  1
📷
4 fotografie v galerii
Po zabitých komárech na zdi zůstávají fleky Depositphotos
Komárům se letos díky deštivému počasí docela daří. Dokáží vás potrápit nejen venku, ale i doma. Často nepomohou ani sítě proti hmyzu. Stačí otevřít na chvilku dveře a nezvaného návštěvníka máte doma. A tam dokáže napáchat pořádnou paseku.

Kromě toho, že vás komár v bytě může nepříjemně pokousat nebo vás v noci budí svým pronikavým bzučením, může vám nepřímo způsobit i další nepříjemnosti. Když se je totiž budete snažit zahubit, můžete mít za chvilku stěny plné krvavých fleků.

Stačí pár komárů a vaše stropy či stěny jsou plné ošklivých skvrn. Máme pro vás ale dobrou zprávu. Nemusíte hned vymalovat celý byt, někdy stačí použít některou z babských rad. Po skvrně pak nebude ani památky a vy si ušetříte práci s výmalbou a následným úklidem.

Křída

Krvavý flíček po zabitém komárovi můžete šikovně zamaskovat pomocí obyčejné bílé křídy. Tedy pouze v případě, že máte stěny vymalované na bílo. Nožíkem zbytky hmyzu opatrně odstraňte a pak flek křídou zamalujte. Někdy pomůže i to, když flek před křídou ještě vygumujete čistou bílou gumou.

Chleba

Zoufat nemusíte ani v případě, že máte zdi vymalované nějjakou jinou než bílou barvou. V takovém případě sáhněte po kousku chleba. Z měkké střídy vytvořte kuličku, kterou skvrnu zlehka vygumujte.

Jemný smirkový papír

Vyzkoušet můžete také jemný smirkový papír. Flek jím velmi citlivě obruste. Pokud budete šikovní, bude to stačit. V opačném případě můžete posléze místo opět přemalovat křídou nebo zlehka přetřít barvou na zeď.

Zubní pasta

Velmi účinná je také zubní pasta. Musí být ale čistě bílá. Naneste ji na velmi jemný zubní kartáček, který už nebudete používat pro svou osobní hygienu, a flek opatrně odstraňte.

Jedlá soda

Dalším trikem, jak ze stěny odstranit flek po mrtvém komárovi, je použít starou známou sodu. S trochou vody umíchejte kašičku, naneste na skvrnu a nechejte chvíli působit. Potom čistým hadříkem odstraňte zbytky sody, mělo by to stačit. Pokud se ale přeci jen rozhodnete místnost vymalovat, možná se vám budou hodit naše rady, jak to zvládnout na jedničku.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Skvělý pomocník na celulitidu i vrásky: Maderoterapie

Dům a zahrada

Připravte si tablety na čištění záchodu. Postačí vám tři suroviny: Jedlá soda, kyselina citronová a...

Zavřít reklamu