Tablety do myčky mají všestranné využití. Vybělí záclony, odmastí kuchyň i pračku

Pomohou nejen se špinavým nádobím
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
17. srpna 2020 09:48 / Depositphotos
  9   0
O tom, že jsou ocet a soda vynikajícími pomocníky nejen při vaření, ale také při likvidaci nejrůznějších skvrn a nánosů v domácnosti, není rozhodně pochyb. Napadlo vás ale někdy, že podobně všestranně se dají využít také tablety do myčky?

Ano, tyto mycí prostředky mají opravdu široké využití, které by vás možná ani nepadlo.

Odmastí záclony i pračku

Prvním nápadem, který možná leckoho překvapí, je využití mycích tablet při praní prádla. Rozhodně tablety do myčky nenahrazují prací prášek, avšak jejich vlastnosti lze skvěle využít ve chvíli, kdy je potřeba vybělit záclony či odmastit utěrky. Právě ty často po praní zůstávají jakoby tuhé. Když k nim ale před praním do bubnu přihodíte tabletu do myčky a zapnete na nejvyšší teplotu, budou vaše utěrky zase jako nové. Navíc se takto vyčistí i samotná pračka.

Vraťte porcelánu lesk

Staré hrníčky, talířky, vázy a jiné porcelánové nádobí možná ještě po babičce po letech často vypadá zašle. Zkuste takové nádobí přes noc namočit do lavoru s tabletou do myčky rozpuštěnou v horké vodě. Do rána by měl porcelán získat svou někdejší krásu. Podobně můžete vyčistit špinavou zapékací mísu, se kterou si neporadila ani myčka. Nalijte do ní horkou vodu, rozpusťte jednu tabletu a po pár hodinách by měly i nejsilněji připálené zbytky povolit.

Kašička na umyvadlo i troubu

Kašička z rozpuštěné tablety do myčky by měla pomoci i s čištěním trouby, mikrovlnky nebo mastných skvrn na kachličkách za sporákem. Pokud budete pomocí tablet do myčky čistit cokoliv, co přijde do styku s jídlem, vždy to důkladně omyjte vodou. Podobně můžete zkusit vyčistit i umyvadla, vanu nebo toaletu včetně skrytých míst pod okrajem. Čtěte také: Využití zubní pasty v domácnosti. Odstraní škrábance, vybělí tenisky, vyčistí žehličku.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Bydlení

Černé skvrny na listech orchidejí nevěstí nic dobrého. Poraďte si s nimi, dokud je čas

Zavřít reklamu