Jak se zbavit zubního povlaku!

Kdo by netoužil po krásných bílých zubech. Ale k tomu je potřeba se zbavit zubního povlaku!
 Ostatní 
27. ledna 2016 15:59 / Internet
  0   0
Ve vašich ústech se vám neustále tvoří plak. Zejména z jídel, které jsou bohaté na cukry. Povlak jsou vlastně bakterie, které vám kazí zuby a dásně. Ústa díky tomu nejvíce znečištěný orgán v lidském těle, protože jsou plné bakterií.

Na vaši ústní hygienu byste měli dbát a proto si důkladně čistit zuby a odstranit z nich povlak. Zkoušeli jste už i jiné metody než zubní pastu? Něco přírodního?

Prášek ze skořápky ořechů Budete potřebovat 3 dcl vody a prášek ze skořápky ořechů. Smíchejte je v malé misce a uvařte /stačí 15 minut/. Nechte vychladnout a udržujte v pokojové teplotě. Vyčistěte si s tím zuby 2 až 3-krát za den. Měli byste odstranit veškerý povlak a nepoškodit zuby.

Lipový květ a slunečnicové semínka Zde budete potřebovat 3 čajové lžíčky slunečnicových semínek, 4 čajové lžíčky lipového květ a 1 litr vody. Všechny přísady smíchejte dohromady ve větší nádobě. Nechte půl hodiny odstát. Po každém jídle si vyčistěte touto směsí zuby.

Jablečný cider s octem Udělejte si mix, který si nanesete na kartáček. Nepoužívejte tvrdé, ale měkké kartáčky. Po umytí zubů si vypláchněte pusu vodou a nepoužívejte tento způsob čištění více než jednou týdně, mohla by se vám poškodit zubní sklovina.

Kvašené víno a listy pelyňku pravého Potřebujete 3 čajové lžíčky listů pelyňku pravého a 4dcl kvašeného vína. Smíchejte dohromady ve větší misce. Misku zakryjte a nechte pár hodin odležet. Pak si touto směsí vyčistěte zuby.

Sodium bicarbonate Toto je asi nejlehčí a nejdostupnější medota na zbavení povlaku, protože soda bikarbona se nachází v každé domácnosti. Naneste ji na mokrý kartáček a jemně si vyčistěte zuby.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu