Objevuje se v každé domácnosti a její využití je pestřejší než se zdá. Řeč je o zubní pastě.

Zubní pasta je výborným pomocním v boji proti akné.
 Ostatní 
13. ledna 2016 15:06 / Internet
  0   0
Přemýšleli jste někdy nad tím, zda mohou mít věci, které běžně užíváte k jedné činnosti, mnohostranné využití? Ve většině případů tomu tak je. Stejně jako citrón není jen dobré dochucovadlo, může mít mnohostranné využití i obyčejná zubní pasta. Nevěříte? Tak vám teď povíme, jaké dokáže zázraky.

Pomůže na puchýře i štípance

Ty nové boty jsou úžasné, ale pokaždé z nich pak máte bolestivý puchýř? Natřete ho na noc zubní pastou. Díky ní vyschne, což umožní ráně rychleji se hojit. Stejně postupujte, i když vás pokouše nebo pobodá hmyz. Kapka pasty zastaví svědění podrážděné kůže a zmenší otok.

Zabrání pachu

Po krájení cibule nebo česneku nám často zůstane na rukou nepříjemný pach. Ruce navlhčete vodou, umyjte si je zubní pastou, pak dobře opláchněte a nakrémujte.

Uklidní popálení

V případě drobných popálenin, které nezahrnují otevřenou ránu, zubní pasta přinese dočasnou úlevu tím, že místo zchladí. Jemně ji naneste na postižené místo co nejdříve po popálení.

Leští stříbro

Jsou-li vaše stříbrné šperky bez lesku nebo dokonce zčernalé, namočte je, potřete zubní pastou a vyčistěte suchým hadříkem. Dejte ale pozor, zubní pasta dobře odstraní skvrny nebo zakalení stříbra, ale je abrazivnější než běžné čisticí prostředky, proto na hadřík příliš netlačte.

Odstraní „kolečka“ od nápojů ze stolu.

Pokud promícháte zubní pastu s trochou prášku do pečiva a vydrhnete vlhkým hadříkem povrch stolu, bude stůl vypadat zase jako nový.

Zase bílé boty

Aby vaše boty vypadaly jako nové, stačí si na starý zubní kartáček, nanést trochu pasty a boty vyčistit.

Odstraní neodstranitelné skvrny

Díky zubní pastě vyčistíte zaschlé skvrny z oblečení i koberce. U šatů ji naneste přímo na skvrnu a třete tak dlouho, dokud skvrna nezmizí. Pak oděv vyperte jako obvykle. Pokud chcete odstranit flek na koberci, naneste zubní pastu na skvrnu a vydrhněte místo drsnějším kartáčkem. Poté ho dobře opláchněte čistou vodou.

Odstraní připáleniny na žehličce

Také máte občas na žehličce nějaké ty připáleniny? Naneste si trochu pasty na hadřík a žehlicí plochu s ní vyleštěte. Pokud není připálenina staršího data a není do žehlicí plochy doslova "zapečená", neměla by zubní pastě odolat.

Pomůže při boji s akné

A jistě jste také slyšeli o tom, že zubní pasta je skvělým pomocníkem, trpíte-li na akné. Zubní pasta totiž skvěle vysušuje, takže stačí malé množství pasty aplikovat na postižené místo (akné) přes noc a ráno lehce otřete.

Vyleští nehty

Máte roztřepené nehty bez lesku? Stačí vzít kartáček na zuby se zubní pastou a nehty s nimi vyčistit. Věřte, že uvidíte lesk jako blesk. Nezapomeňte poté ruky hydratovat, může dojít k pnutí.

Vyhlazuje škrábance

Poškrábané CD nebo DVD zkuste vyleštit zubní pastou zevnitř směrem ven. Pak se většinou dají opět přehrát.

Odstraní inkoust

Fleky na oblečení očistěte bílou pastou s fluoridem sodným: naneste a rozetřete kouskem látky, pak omyjte.

Čistí nože

Rezavé části na čepelích nožů ošetřete korkem, který jste předtím namočili do zubní pasty. Následně opláchněte a čepel potřete konzumním olejem.

Ucpe malé dírky

Bílá zubní pasta částečně nahradí spárovací hmotu: malé dírečky ve stěně vyplňte pastou. Ta později po vyschnutí trochu zmenší svůj objem, tak potom v případě potřeby doplňte.

◼ redakce hobby / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu