Vybrat tu skvěle padnoucí podprsenku je složitý proces. Proto jim věnujte následně patřičnou péči.

 Ostatní 
05. ledna 2016 18:17 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Sehnat podprsenku, která vám opravdu sedne, je kumšt. Proč byste si ji tedy měly zničit při prvním praní? Wikimedia Commons/Hans★
Dobře padnoucí podprsenku si každá žena považuje nad zlato. Aby vám vaše oblíbené podprsenky vydržely co nejdéle, je potřeba jim věnovat patřičnou péči.

Kupte si sáček na praní


Sáček z jemné síťoviny zabrání zamotání podprsenky do ostatního prádla a ochrání pračku před případnou uvolněnou kosticí, která může zadrhnout buben. Podprsenky v něm vyperete šetrně a minimalizujete riziko zatržení krajek. Před praním podprsenku zapněte.

Na praní vyztužených podprsenek si kupte speciální pouzdro ve tvaru míčku, které při praní zabrání deformaci košíčků.

Maximální teplota praní 30 °C


Důvod je prostý. Spousta podprsenek má kostice uložené v jemném a pružném tunýlku. Ten totiž dostane nejvíc zabrat, pokud podprsenku vyperete při vyšší teplotě a může se srazit. Výsledkem je potom nepříjemná situace, kdy kostice vyleze a trčí ven z podprsenky.

Na jemné jemně


Jak pro ruční, tak pro klasické praní není vhodné používat aviváž či agresivní prací prášek. Ideální jsou tekuté prostředky určené přímo na jemné tkaniny.

Nejlepší je prát podprsenky ručně


Do umyvadla napuštěného studenou vodou přidejte jemný prací prostředek. Doporučujeme např. dětský šampon Pufík se sníženou pěnivostí. Nikdy nepřidávejte aviváž!

Podprsenku nechte v mýdlové vodě máčet asi tak 5 minut. Tím se molekuly mýdla nebo pracího prostředku stihnou vsáknout do vláken podprsenky. Pokud přeskočíte tuto část, podprsenku nikdy nebudete mít pořádně čistou.

Nyní přejdeme k části „praní rukou“. To opravdu neznamená, že bude stačit podprsenku namočit a trochu pomáchat ve vodě. Jemně třením prsty vyčistěte všechny části podprsenky. Nezapomeňte samozřejmě na ramínka a celý obvod podprsenky.

Až podprsenku doperete, vypusťte si z umyvadla vodu a ještě jednou ji naplňte studenou vodou. Nyní podprsenku v této čisté vodě zbavíte pracího prostředku. Nechte ji v čisté vodě po dobu asi pěti minut. Pokud chcete, můžete podprsenku ve vodě trochu pomáchat.

V závěru praní podprsenku nikdy neždímejte, aby nedošlo k deformaci kostice! Přebytečnou vodu z košíčků pouze jemně vymačkejte prsty.

Podprsenku nikdy nedávejte usušit do sušičky nebo na přímé slunce. Místo toho je po vyprání pověste na sušák na prádlo. Při věšení prádlo hezky srovnejte do jeho tvaru. Nikdy podprsenky nedávejte sušit na topení, mohou se vám srazit a všemožně zkroutit.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Čeští slavní herci, kteří odešli až příliš brzy. Ovládly je nezvladatelné touhy i rodinné prokletí

Styl

Nová studie prokázala, že neschopnost balancovat na jedné noze znamená riziko smrti do 10 let

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu