Oblékání psa v zimě. Věčná otázka, na kterou není jasná odpověď

 Mazlíčci 
04. října 2020 13:08 / Veronika Prášilová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Obleček může ochránit před zimou i deštěm Depositphotos
Rána a večery začínají být chladné a ani se nenadějeme, bude tu zima. Majitelé psů jsou rozděleni na dva tábory. Jedni své miláčky na vycházky oblékají, aby neprochladli, druzí jsou zásadně proti. Odpověď na otázku psích oblečků a obecně pobytu psů v zimě venku je však obšírnější.

Pojďte se s námi podívat, jestli by váš mazlíček v zimě neměl mít něco na sebe.

Venkovní hlídači jsou zvyklí

Pro psy, kteří jsou zvyklí běhat po celý rok kolem domu, není oblečení nejlepší způsob ochrany před mrazem. Tito chlupáči by měli mít především kvalitní boudu, která je řádně zateplená a komfortní. Zároveň by ale měli mít vaši miláčci možnost schovat se domů pro případ, že udeří skutečně silné mrazy. Zvláště starší jedinci by tuto možnost měli mít během celého roku, protože každé ochlazení znamená zátěž nejen pro jejich klouby.

Malá plemena mohou prochladnout

Naopak pokud máte pejska, který tráví dny doma na gauči a chodí s vámi pouze na krátké intenzivní procházky, měli byste ho při zimních špacírech raději obléci. Pro tyto jedince je totiž zima stejně nepříjemná a náročná jako pro člověka, takže je třeba zabránit tomu, aby vám váš miláček prochladl. Přechod z vyhřátého příbytku do vymrzlé přírody nedělá dobře nikomu, tedy ani pejskům. A zvláště u malých šlechtěných plemen musíte být dvojnásob obezřetní.

Naháči to mají jasné

Máte-li doma pejska, který se řadí mezi takzvaná nahá plemena, a tudíž na sobě nemá v podstatě žádnou srst, oblékejte jej v zimě povinně. V opačném případě mu totiž reálně hrozí prochlazení, silný mráz by mu mohl také způsobit omrzliny stejně jako u člověka. Obleček také rozhodně pořiďte těm plemenům, která mají krátké nožičky a hrozí, že by jim při pobytu venku mohla prochladnout bříška. Typickými zástupci jsou například jezevčíci, bišonci nebo čivavy. Vhodný zimní oděv nepodceňujte ani u pejsků, kteří mají problémy s páteří či ledvinami, nebo se již řadí mezi seniory.

Obleček raději vyzkoušejte

Pokud se rozhodnete obleček pořídit, určitě je nejlepší zajít s pejskem přímo do obchodu. Je mnohem lepší pejskovi bundičku na místě vyzkoušet, než riskovat, že mu bude příliš volná, nebo mu naopak bude těsná a bude mu bránit v pohodlném pohybu. Určitě by se vašemu mazlíčkovi neměl obleček nikde zařezávat, což by pro něj mohlo být časem velmi nepříjemné nebo i bolestivé.

Anebo přijměte výzvu a udělejte vašemu mazlíčkovi kousek přímo na tělo a podle vlastních představ. Stačí vám k tomu starý svetr.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město