I obrazovka televize či počítače potřebuje jednou za čas vyčistit. Důležité je dodržet správný postup, abyste přístroj nepoškodili

 Ostatní 
31. března 2022 12:26 / Ema Maxová
  1
📷
4 fotografie v galerii
I vaše televize potřebuje občas pořádně vyčistit Depositphotos
Ač si to možná málokdo uvědomuje, i televizní obrazovka či monitor od počítače se mohou časem ušpinit a je třeba je pořádně vyčistit. Poradíme vám, jak na to, abyste si tyto drahé přístroje nešetrným čištěním nepoškodili.

Přestože se snažíte uklízet sebevíc, různým šmouhám a flíčkům na vašich obrazovkách se nevyhnete. Stačí jedno kýchnutí a drobné kapénky se na vaší televizi zaručeně uchytí. Poradíme vám, jak vaše obrazovky bezpečně vyčistit.

Volba správného náčiní

Jako první je potřeba se na čištění řádně vybavit. Rovnou zapomeňte na papírové kapesníčky a hadříky vyrobené ze starých triček. Ač se to zdá přehnané, mohli byste jimi povrch obrazovky skutečně poškrábat a nenávratně zničit.

Nejlíp uděláte, pokud sáhnete po speciálních ubrouscích, které jsou určeny přímo k čištění obrazovek, neobsahují alkohol a mají antistatické účinky. Vedle nich můžete zvolit také hadříky z mikrovláken, které se na tento typ čištění rovněž skvěle hodí.

Samotné čištění

Jako první vaši televizi či monitor vypněte a nechte chvíli vychladnout. Pokud začnete čistit ještě za tepla, vzniknou vám na obrazovce šmouhy, kterých se už budete zbavovat jen s velkými obtížemi.

Ještě než sáhnete po hadříku, zbavte obrazovku hrubých nečistot a prachu. I drobné částečky prachu totiž mohou vaši obrazovku poškrábat. Stačí, když prach z obrazovky opatrně sfouknete či jemně ometete štětečkem.

Pak už stačí jen celou plochu setřít jemnými krouživými pohyby hadříku. Není na tom nic těžkého, pouze si dávejte pozor na to, abyste na obrazovku příliš netlačili.

Čištění mokrou metodou

Pokud stále nejste s čistotou obrazovky spokojeni, můžete přikročit k mokrému čištění. Stačí si namíchat roztok vody a octa v poměru 2 : 1, tedy na dvě deci vody deci octa. Ve směsi namočte hadřík z mikrovlákna, důkladně vyždímejte a znovu opatrně přetřete celou obrazovku.

V tomto případě si dejte opravdu velký pozor na to, aby hadřík nebyl příliš mokrý. Pokud by totiž tekutina natekla za okraje obrazovky, mohlo by dojít k nenávratnému poškození. 

Zdroj: lifewire.com, goodhousekeeping.com, todayshomeowner.com.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít