Pokožka bez celulitidy

 Ostatní 
12. února 2016 22:51 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Na vzniku a rozsahu celulitidy se podepisují jednak geny, ale i to, jak žijete.  Internet
Každá žena a dívka se chce líbit a být atraktivní pro svého partnera i pro sebe, ale i štíhlá žena může mít problémy s tzv. pomerančovou kůží - celulitidou. S touto noční můrou se potýká 80 až 90 % ženské populace.

Existuje spousta "zaručených" receptů a doporučení, která mají naše tělo navždy zbavit ošklivé pomerančové pokožky. Nic ovšem není zadarmo - boj s celulitidou se dá vyhrát pouze komplexním přístupem, který často znamená radikální změnu životního stylu.

Podle stupně postižení se rozlišují čtyři stádia celulitidy


1. stádium

příznaky „pomerančové kůže" jsou patrné pouze při tlaku na kůži například při „štípacím testu", kdy se vytvoří stiskem mezi dvěma prsty nebo tlakem dlaní proti sobě kožní řasa

2. stádium

někdy nazývané „manekýnské stádium", projevuje se nerovnostmi kůže, které jsou viditelné nejen při „štípacím testu" , ale i při napnutí svalů, sezení na tvrdé podložce nebo při ostrém bočním osvětlení

3. stádium

nerovnosti jsou viditelné vždy, bez ohledu na stání, sezení, osvětlení

4. stádium

hrubé nerovnosti kožního povrchu, které mohou být komplikovány otoky, monstrózním zvětšením tukové tkáně i bolestivostí

CO TEDY FUNGUJE?


Upravte jídelníček


Omezte jednoduché cukry, tučná jídla, ale i sůl, která zadržuje v těle vodu. Zaměřte se na potraviny s vysokým obsahem bílkovin, esenciálních mastných kyselin a dalších látek, jež podporují tvorbu kolagenu a zpevnění buněk (zelenina, ovoce, ryby, ořechy, tvaroh, vejce). Pijte hodně vody, denně alespoň 2 l. Dopřát si můžete i bylinkové čaje podporující lymfatický systém.

Pravidelně sportujte


Věnujte se aerobním aktivitám, jež spálí tuky a rozproudí krev a lymfu.

Pečujte o pokožku


Krémy a přípravky proti celulitidě fungují v kombinaci s ostatními kroky. Občas si dopřejte i lymfatické drenáže, vakuové masáže, baňkování či jiné procedury zaměřené na odbourání tuku a rozproudění lymfy.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum