Vánoční dárky lze zabalit hezky a zároveň levně. S chytrým nápadem ušetříte nemalé peníze

 Dílna 
11. prosince 2020 18:58 / Marie Popelková
  0
📷
8 fotografií v galerii
Hnědý balicí papír vyjde na zlomek ceny Pixabay
I když každému blízkému koupíte jen pár dárků, dohromady se to naskládá a budete potřebovat několik rolí balicího papíru. A to vás bude stát pár set korun. Zkuste to letos jinak, máme pro vás tip, který vám ušetří dost peněz.

Pestrobarevné balicí papíry jsou drahé, navíc se s nimi mnohdy špatně pracuje, jelikož ty tenčí se rády trhají. Pokud chcete ušetřit, zkuste letos zabalit dárky trochu jinak, vyjde vás to minimálně třikrát levněji, což je už docela slušná úspora.

Obyčejný hnědý papír

Celé kouzlo tkví v tom, že si pořídíte roli zcela obyčejného hnědého balicícho papíru, který se běžně používá na poštovní balíky. Vyjde skutečně nejméně třikrát levněji než klasický barevný vánoční papír. Stačí pak pár drobných úprav a obyčejný hnědý balicí papír proměníte v umělecké dílo.

Hezký provázek či stuha

I taková maličkost, jako je výběr provázku či stuhy, může dárek zabalený do obyčejného hnědého balicího papíru posunout na jinou úroveň. Kdo miluje přírodní styl, může klidně použít přírodní provázek. Balíček ale oživíte i červenou stuhou nebo dvoubarevným provázkem, záleží to čistě na vás.

Ozdoby z přírody

Každý balíček lze také oživit pomocí darů, které nám dává sama příroda. Můžete si vytvořit různé kytičky z chvojí, větviček, šípků, listů či drobných šištiček. Takovou výzdobu zvládne i nešika. Stačí vytvořit kytičku, svázat ji a zastrčit za provázek, kterým jste balíček obvázali. Pokud nemáte přírodniny na dosah, dozdobte dárek třeba kolečkem sušeného pomeranče a celou skořicí.

Kouzlete s fixou

I když hnědý papír působí venkovsky, lze mu vdechnout i modernější podobu. Stačí si pořídit fix a papír vyšperkujte různými vánočními nápisy či obrázky. Jakou barvu zvolíte, je čistě na vás, můžete použít černou, bílou, stříbrnou či jinak barevnou fixu, vše je dovoleno.

Razítka

Některé hnědé papíry mají na sobě už natištěné různé vánoční motivy. Můžete si je ale vytvořit i sami, a to pomocí tiskátek. A nemusí jít jen o motiv vánočního stromečku či sněhové vločky. Dětem se budou líbit i natištěná zvířátka, autíčka a podobně. Inkoust, do kterého tiskátka budete namáčet, navíc nemusí mít jen modrou barvu, dá se pořídit i v zelené, červené či jiné barvě. O tom, jak si doma vyrobit neotřelý adventní věnec, jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petra Černocká promluvila o plastikách a přiznala, čím by se živila, kdyby nemohla zpívat

Styl

Kde se v mozku bere slušné chování a proč tedy v Česku tolik chybí?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu