Vánoční svátky se psem. Těchto chyb se vyvarujte

 Mazlíčci 
24. prosince 2020 08:02 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Na vaše čtyřnohé mazlíčky čeká celá řada nástrah Depositphotos
Kdo si letos pořídil pejska, měl by se s ním připravit především na Vánoce. Právě v tuto dobu na něj může čekat celá řada nástrah, které by také mohly skončit i katastrofou. Na co si dát pozor?

O Vánocích chcete dopřávat nejenom sami sobě, ale také svým čtyřnohým mazlíčkům. Dáváte jim dárky pod stromeček, napečete psí cukroví a děláte prostě vše, aby i oni z těch svátků něco měli. Především je potřeba myslet na jejich bezpečnost, zvlášť, pokud máte doma ještě malé štěně. Právě během Vánoc na ně číhá celá řada nebezpečí, která by vás běžně nenapadla.  

Vánoční stromeček

Právě pro štěňata je vánoční stromeček vyložené lákadlo. Všechno se na něm třpytí, bliká, hýbe a voní. Je to něco, co běžně nevídává a odolat tomu lze jenom těžko. Může se tak lehce stát, že malý zvědavec může stromek lehce porazit nebo i překousat dráty od světýlek. Proto stromeček vždy dobře upevňujte nejenom do stojanu, ale ideálně ještě i provázkem ke stěně, aby se nemohl snadno převrhnout. Stejně tak nedávejte moc věcí do spodních pater. Pes by je mohl vzít, rozkousat a poranit se. 

Vábivé cukroví

To voňavé cukroví plné oříšků, vanilkového cukru a másla je tak lákavé. A obzvláště pro psy. Pokud nechcete vašemu mazlíkovi přivodit nemalé žaludeční problémy, vyvarujte se toho, aby cokoliv z těchto sladkostí okusil. Nenechávejte ani mísu s cukrovím volně na stole nebo v takové výšce, kam by se pes snadno mohl dostat. Pokud chcete pejskovi přeci jen nějakou laskominu dopřát, upečte mu pochoutku určenou přímo pro ně. Pár zajímavých receptů jsme psali zde.

Salámy a uzeniny

Kromě cukroví jsou dalším velkým lákadlem různé druhy uzenin, ryb a dalších laskomin, kterými se během Vánoc rádi obložíte. Dávejte pozor na to, aby se váš pes těmito dobrotami nepřecpal. Asi nikdo z vás určitě nechce trávit vánoční svátky na veterině.

Vánoční dáreček

Pokud hodláte někomu z vaší rodiny nadělit štěně jako vánoční dáreček, dobře si tento krok promyslete. Nemusíte se totiž vůbec trefit do vkusu obdarovaného. Nejvíce psů končí v útulcích po Štědrém dni, kdy si lidé uvědomí, že starost o živou bytost není taková sranda.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008