Jak odstranit zbytky lepidla ze sklenic, lahví či z lidské kůže

 Ostatní 
10. února 2021 16:55 / Veronika Prášilová
  1
📷
4 fotografie v galerii
Sundat etiketu či náplast je někdy nadlidský úkol Depositphotos
Také vás občas trápí, když nemůžete z nových zavařovacích sklenic nebo lahví od nápojů sundat etikety, anebo když po sobě zanechají lepidlo, které nejde umýt? Máme pro vás vyzkoušené triky, které se v praxi osvědčily.

Na přichycení etiket výrobci používají různá lepidla. Některá lze odstranit snadno teplou vodou, na ostatní se musí jít jinými prostředky.

Etikety se běžně sundávají pomocí vody. Sklenice nebo lahve ponoříte do teplé až horké lázně, do které můžete přidat kapku mycího prostředku. Po chvíli by měly etikety snadno sklouznout dolů. Zbytky lepidla pak odstraníte mycí houbičkou. Často také stačí použít myčku nádobí s programem využívajícím horkou vodu. Pokud se těmito postupy zbavíte etikety, ale ne lepidla, zkuste náš prověřený tip.

Tuk rozpouští zbytky lepidla

Zbytky lepidla, ať už se jedná o nádobí, anebo třeba lidskou kůži, na níž byla předtím umístěna náplast, lze většinou snadno odstranit pomocí čehokoliv mastného. Můžete použít běžný stolní olej nebo například sádlo. Místa, na kterých se drží lepidlo, namasťte a nechejte chvíli vsáknout. Lepidlo by poté mělo jít odstranit například drsnou částí mycí houbičky. Tento postup můžete použít i přímo na etiketu či náplast. Stačí je důkladně promastit, chvíli počkat a pomalu sloupnout.

Pozor na skvrny

Některé materiály však mohou část oleje vsáknout, což může způsobit, že na daném místě zůstane skvrna. Ohroženo je hlavně dřevo a látky, bát se naopak nemusíte u skla, porcelánu nebo lidské kůže. Pokud si nejste vhodností tohoto postupu jisti, vyzkoušejte jej nejprve na malém a skrytém místě.

Dalším skvělým prostředkem na odstraňování nečistot různého původu v domácnosti jsou kolové nápoje. Ty obsahují kyselinu fosforečnou, která pomůže například s vápenatými usazeninami na dřezu či na keramických površích. Pokud tedy máte doma zvětralou kolu, kterou už nebudete pít, nevylévejte ji. Zde se dočtete, jak vám ještě může skvěle posloužit.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová se tajně vdala: Holčičky moje, tak já už jsem zase paní, vzkázala hrdě světu a ukázala...

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy