První pomoc mokrému stropu či stěně po vytopení sousedy

Při včasném zachycení úniku není renovace tak složitá
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
06. února 2021 08:58 / Depositphotos
  2   0
Prasklá hadice od pračky bývá pohromou, ať už se to stane u vás či sousedů. Pokud máte štěstí a odhalíte nehodu s únikem vody včas, nebývají následky tak velké jako například v případě déle unikající vody od prasklého potrubí ve zdi. Dobrou zprávou je, že se tyto nehody dají elegantně řešit a ze vzniklé škody můžete při troše šikovnosti udělat přednost vaší domácnosti.

Nehoda s vodou se může stát třeba i při hře dětí nebo v netěsnícím sprchovém koutě. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak můžete s menšími skvrnami od vody naložit.

Chce to čas

V každém případě je vždy lepší nechat skvrnu vyschnout. Poté ji můžete postříkat libovolným sprejem na plísně. Jejich složení je ve své podstatě bělicí a výsledek by mohl být po aplikaci a opětovném vyschnutí lepší.

Vytvořte zajímavý obraz

Pokud se skvrna drží dál, nezbude, než ji přemalovat. Možná bude potřeba místo skvrny nejprve zahladit špachtlí. Potíž bude jen v tom, že nové přemalování bude mít pravděpodobně světlejší odstín. Nabízí se ještě jedna varianta. Namíchat si úplně jiný odstín a ze skvrny vytvořit nějaký tvar, který bude jen o něco větší, než skvrna sama, například oblíbené zvíře, znamení zvěrokruhu, abstraktní obrazec, hvězdnou oblohu.

Stejnou službu vám udělají nálepky na stěnu, které můžete aplikovat také na strop a zakrýt případné barevné odlišnosti. Prodejci je nabízejí v současné době v ruzných tvarech, velikostech i dekorech, které vaši domácnost oživí. Pokoj také můžete vylepšit polystyrenovými deskami, které se dají snadno přilepit na strop i stěny. Čtěte také: Elegantní a rychlá renovace stropu s nalepovacími deskami.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Existující mimozemské civilizace cestující vesmírem? Speciální projekt se zaměří na hledání důkazů

Bydlení

Jak vytvoříte koupelnu podle Feng-shui? Hlavně optimalizací správné energie

Zavřít reklamu