Česnek nepatří jen do kuchyně, vyřešíte s ním hned několik nepříjemných událostí v domácnosti

 Ostatní 
18. února 2021 10:56 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Česnek je multifunkční pomocník, který můžete využít k dezinfekci koupelny Pixabay
Česnek většina lidí pochopitelně přidává pouze do jídel. Jde o jednu ze základních surovin, která do českých kuchyní neodmyslitelně patří. Málokdo však ví, že stroužky česneku lze využít i jinými způsoby. Pomůže vám s některými nehody či nepříjemnostmi v domácnosti. Jak ho využít?

Česnek se běžně používá také jako lék, jde o účinné přírodní antibiotikum. Posiluje imunitu, snižuje krevní tlak a zdárně napomáhá v boji proti nejrůznějším infekcím. Zařadit ho můžeme také mezi významné pomocníky v domácnosti. Když vám bude chybět nějaký přípravek, vzpomeňte si na česnek. Hravě totiž nahradí dezinfekční čisticí prostředky, sprej na blechy či lepidlo na sklo.

Zadřená tříska v kůži

Zajela vám pod kůži tříska a nedaří se vám ji vytáhnout? Česnek to udělá za vás. Oloupejte si jeden stroužek česneku a odkrojte z něj plátek zhruba ve velikosti třísky. Poté ho přiložte na poraněné místo a zavažte obvazem. Stroužek nechte působit ideálně přes noc. Do rána tříska vyleze alespoň částečně ven. Stejným způsobem můžete ošetřit bradavice.

Dezinfekční čistič

Došel vám dezinfekční čisticí přípravek, se kterým byste rádi vyčistili třeba koupelnu? Na pomoc si můžete vzít česnek. Naplňte rozprašovač bílým octem a vodou v poměru jedna ku jedné. Vhoďte do něj zhruba pět stroužků oloupaného česneku. Vyčkejte několik minut, aby se ingredience dostatečně spojily. Před použitím s láhví zatřeste. Přípravek nastříkejte na povrchy, které byste rádi dezinfikovali. Pomůže vám i s odstraněním vodního kamene.

Vypuzení blech z kožichu mazlíčků

Zahlédli jste v kožichu svého zvířecího parťáka blechu? Pokud ještě není jeho srst zanesená velkým množstvím hmyzu, první pomoc zvládne česnek. Přimíchejte ho mazlíčkovi několikrát jídla. Dejte si však pozor. Nastrouhat česnek psovi či kočce můžete opakovaně pouze v minimálním množství, jinak by se jim mohlo udělat špatně. I trocha česneku by měla stačit k odpuzení několika málo blech.

Prasklé sklo a škrábance na nábytku

Objevila se vám tenká prasklina na skle či porcelánu a nemáte lepidlo? K první pomoci využijte česnek. Oloupejte jeden stroužek a nakrájejte ho. Poté česnek vetřete do praskliny z obou stran. Lepkavá tekutina, která se z něj uvolňuje, prasklý předmět zpevní. Pokud jste našli škrábance na dřevěném nábytku, stroužkem česneku je několikrát přetřete a nechte zaschnout. Přečtěte si také, jak vypěstovat vlastní česnek doma na parapetu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sídlo Elvise Presleyho bylo luxusní a výstřední. Nahlédněte do života krále rock and rollu

Styl

Soňa (40): Nenapadlo mě, že rozvod může vztah zachránit

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu