U venkovního posezení by neměl chybět krb. Pomůže dotvořit nádhernou atmosféru

 Zahrada 
15. června 2021 17:56 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Kromě příjemných chvil je krb ideálním doplňkem každé zahrady. Depositphotos
Mnozí lidé si vůbec nedokáží představit léto bez posezení na zahradě. A když venku máte stůl a křesílka, zvažte i pořízení zahradního krbu. Celkový dojem pak bude dokonalý.

Než se pro krb rozhodnete, musíte mít jasnou představu o tom, kam zahradní krb postavíte. Volba místa je důležitá, protože v budoucnu krb budete jen těžko přesunovat.

Promyšlené zákoutí

Uspořádání samotného zákoutí s krbem by mělo být důkladně promyšlené. Měl by být zajištěný dobrý přístup k palivu, ale zároveň by měl být krb tak akorát vzdálený od posezení. V případě, že zahradní krb nebudete využívat jen k posezení u ohníčku, ale i k přípravě jídla, je nezbytná pracovní plocha. Pracovní plochou může být stůl. S přípravou pohoštění souvisí další požadavky. Není například praktické přenášet potraviny a nádobí moc daleko. Myslete také na to, že z každého krbu stoupá dým. Ten by neměl obtěžovat vás ani vaše sousedy. Místo by rovněž mělo být chráněné před větrem.

Krbová sestava

Hotová krbová sestava, kterou zakoupíte v hobby marketu nebo ve specializovaném obchodě, uspokojí velké množství zákazníků. Stavebnice je připravena k rychlému sestavení svépomocí, kde je potřeba pouze pevný základ. Krby z lehkých betonů jsou levnější, ale s velkou výdrží nelze počítat, ale i tak několik sezon poslouží. Pokud chcete využívat krb dlouhá léta, raději si připlaťte za krb ze šamotových cihel. Daleko větší investicí je pak stavba na zakázku. Vzhled krbu můžete sladit s dalšími zahradními stavbami nebo ho začlenit do vaší letní kuchyně.

Jiné alternativy

Jiným řešením přípravy jídla pod širým nebem je gril. Je snadné ho přenést a po grilování ho uklidit. Největší investicí je stavba letní kuchyně. Ta může být vybavena i přívodem vody a jejím odvodem do kanalizace. Důležitá je i elektřina, bez které se neobejde osvětlení, chladnička, mikrovlnná trouba, televize či chlazení piva. U krbu může stát udírna, pec na pizzu a chleba. Náladový ohníček, který vytvoří příjemnou letní atmosféru, můžete mít v uzavřeném přenosném kovovém ohništi, koši přímo u domu nebo na terase. A pokud budete mít chuť na opečený buřtík, můžete takové topeniště doplnit roštem nebo můžete nachystat v zahradě přírodní ohniště obklopené kameny. Dále čtěte: Máte rádi uzené maso? Poradíme, jak si jej nejlépe sami připravíte.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu