Nezbytný kousek nábytku nebo praktická věc?

 Dům 
28. září 2016 22:27 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
I lenošit se dá stylově. Internet
Kde jinde si přes den zalenošit, než v útulné lenošce? Už svým jménem k tomu přímo vybízí.
Lenoška v interiéru působí vždy odlehčeným, až frivolním dojmem. Dává najevo, že její majitelé si umí užívat života.

V dnešní uspěchané době plné stresu si těžko najdete pár minut se jen tak natáhnout, dát si nohy nahoru a alespoň tu chvilku nechat své tělo a mysl odpočinout.

Lenoška by se někomu mohla zdát jako zbytečný kus nábytku, který bude akorát překážet, ale není tomu tak. Pokud máte dostatek místa, pořiďte si jí. Bude sloužit i vašim návštěvám jako další prvek k sezení. A to ani nechceme mluvit o tom, že jejím pořízením ujistíte každého o tom, že znáte současné trendy v bydlení a nebojíte se s nimi jít.

Typy lenošek


Mezi nejoblíbenější lenošky patří už po mnoho generací tzv. „ušáky". Jsou to velká křesla s vysokou opěrnou částí s typickými ušima a s čalouněnými područkami. Doplňte jej o podnožku ze shodného čalounění a získáte bezchybný estetický solitaire pro váš obývací pokoj.

Dále existuje široká nabídka hlubokých a pohodlných křesel nebo dvojkřesel. Pokud se rozhodnete pro čalouněnou lenošku, vybírejte ji raději u stejného prodejce, u kterého jste koupili sedací soupravu, aby jste vybrali buď shodnou barvu, dekor či alespoň odpovídající styl.

Ideální lenoškou jsou křesla rozkládací, kde si můžete podnožku vysunout a sklopit opěrnou část tak, že téměř ležíte. Rozkládají se buď pomocí dálkového ovládání nebo mechanicky pomocí páčky umístěné na boku křesla. Tato rozkládací varianta má tu výhodu, že po složení má stejný rozměr jako klasické křeslo, jen má vyšší opěrku, tím pádem vám nevadí v prostoru.

Rozkládací křesla jsou o něco cenově náročnější než ta obyčejná. Zvláště pokud volíte luxusní variantu s dálkovým ovládáním pro rozkládání a další funkce jako je masážní vibrace nebo dokonce zabudované stereo reproduktory v opěrce. Tato multifunkční křesla jsou i přes svou cenu stále více oblíbená.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton zazářila na zahradní party v korálových šatech

Styl

Všechno je v hlavě. I orgasmu lze dosáhnout jen pomocí své mysli

Tech

Nový typ solárů je schopný vyrábět energii i v noci

Zavřít reklamu