Jak vyhnat z domu netopýry? Poradíme, co na ně stoprocentně zabírá

 Dům 
17. srpna 2018 12:54 / Marie Popelková
  1
📷
4 fotografie v galerii
Netopýři dobrovolně neodletí. Musíte je vypudit. Shutterstock
Podezřelé šramocení na půdě se ukázalo jako invaze netopýrů? Místností se line nepříjemný zápach a podlaha je pokrytá nánosem výkalů? Na nic nečekejte a rychle netopýry vypuďte. Jinak se vystavujete možnému zdravotnímu riziku.

Nejprve se pokuste zjistit, jak se netopýři dostali do domu. Podívejte se důkladně po místech, která mají škvíry nebo praskliny, protože právě ty můžou často sloužit jako vchod. Všechny nalezené trasy upravte tak, aby se dovnitř už netopýři nedostali.

Číhejte v noci

Pozornost věnujte i několikacentimetrovým otvorům. Netopýři jsou totiž schopni namáčknout se i do zúžených míst. Pokud však žádnou možnou cestu nenajdete, budete muset v noci strávit nějaký čas venku. Jelikož netopýři vylétají hlavně za tmy, můžete díky tomu objevit jejich trasu do domu.

Nyní, když jste zjistili, jak se k vám dostávají, musíte se jich zbavit. Myslete však na to, že je nezákonné vyhubit netopýry v místech, kde jsou považováni za ohrožený druh. Z toho důvodu zamiřte do zverimexu nebo do domácích potřeb a kupte tam jednocestné zařízení, které má tvar trubky.

Zařízení nainstalujte tak, aby jedna část byla na půdě a druhý konec vedl ven. Netopýři pomocí trubky vyletí ven a následně se zaklapne klapka a oni už se stejnou cestou dovnitř nemají šanci vrátit.

Posviťte jim

Existuje však možné riziko, že se vám nepodaří odhalit všechny otvory a netopýři budou vesele létat dovnitř a pod rouškou tmy ven. Obecně je známo, že netopýři nemají v lásce světlo a pohyb. Vytvořte jim tedy takové prostředí, které je odradí. Zkuste nechat rozsvíceno na půdě, nebo jiném místě, kde si myslíte, že netopýři přebývají. Účinná metoda je také zavěšení pásků z alobalu na strop půdy. Vytvoří totiž netopýrům překážky, díky nimž budou dezorientovaní a odpudí je to. Jak se zbavit nezvaných hostů v podobě mravenců jsme psali zde.

Pokud se vám vlastními silami nedaří netopýrů zbavit nebo máte podezření, že se u vás zabydlela celá netopýří kolonie, zavolejte si na pomoc specializované odborníky.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu