Každý papoušek potřebuje jiné bydlení, záleží na jeho velikosti i životním stylu. Co nesmíme opomenout při výběru té nejvhodnější klece

Výběr správné klece pro papouška závisí na jeho druhu a velikosti. Africký papoušek šedý je chovatelsky náročnější a potřebuje bytelnější bydlení
 Mazlíčci 
23. října 2014 06:49 / euinzerce.cz
  0   0
Správný výběr klece pro papouška je velmi důležitý, zamysleme se, kolik času v ní stráví – v noci, když jsme v práci, nemáme pro něj právě čas atd. Proto je velmi důležité, aby se cítil v kleci komfortně a aby byla bezpečná.

Při pořízení papouška se jedná o největší investici, proto se vyplatí výběru věnovat dostatek času a neorientovat se pouze podle ceny. Materiál, z něhož je vyrobena, musí být zdravotně nezávadný. Zcela nevhodné je pozinkované pletivo, případně železný materiál bez dodatečné povrchové úpravy. Zinek i rez jsou pro papoušky toxické a mohou způsobit i smrt.

Velmi důležitá je rozteč mezi jednotlivými dráty. Musí být maximálně tak velká, aby mezi ně nemohl pták strčit hlavu. Síla drátu je dána velikostí papouška a jeho sílou v zobáku. Například pro žaka stačí 4 milimetry, ale pro aru či kakadu je nutný průměr 6 milimetrů.

Minimální velikost klece je taková, aby v ní mohl papoušek pohodlně roztáhnout a protřepat obě křídla najednou. Ideální klec má horizontální i vertikální mříže, aby po nich pták mohl šplhat, čímž se zabaví a zároveň procvičuje svaly. V kleci by neměla být špatně dostupná místa, která se nedají důkladně vyčistit. Rošt i šuple by měly být snadno vyjímatelné bez otvírání klece, dvířka dostatečně velká, abychom z ní mohli papouška snadno vyjmout.

Klec vybavíme dostatkem různorodých hraček, aby si náš exotický miláček mohl hrát a být aktivní. Svůj koutek k hraní by měl mít i mimo klec. K tomu účelu jsou nabízeny stojany v železném, nerezovém i dřevěném provedení. Zvlášť dřevěné stojany jsou velmi dekorativní a současně přírodní.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Bydlení

Posečená tráva je na zahradě hotový poklad. Rady a tipy, kde všude ji můžete využít

Zavřít reklamu