Kouzelný večer s hrou svíček

Skleněné kalíšky s malými svíčkami lze bezpečně umístit i na svícen s malými miskami.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
15. října 2014 05:23 / PartyLite
  0   0
Venku se ochladilo, brzy se stmívá. Topit se nám ještě moc nechce, vždyť přes den sluníčko byt pěkně prohřálo. Pár malých hřejivých plamínků bude stačit na prohřátí vzduchu kolem stolu a hlavně na vytvoření hřejivé atmosféry.

Svíčka jako jediný zdroj světla nám v dnešní době samozřejmě stačit nebude, ale třeba ke koukání na televizi nebo k přátelskému povídání nad kávou roztančený plamínek dodá světla dostatek. Když si po místnosti rozestavíme svíček několik a před ně naaranžujeme třeba vázu s květinami nebo sošku, stíny vytvoří na stěnách pomíjivé, nicméně velmi krásné dekorace.

Dekorací je ovšem i svíčka sama o sobě. Na trhu je jich na výběr tolik, že ke každému typu interiéru najdeme to pravé. Hladké bílé vysoké svíce se hodí do klasických několikaramenných svícnů kovových, skleněných i dřevěných. Musí být ale z opravdu kvalitního parafínu, aby co nejméně stékaly a jen tiše odhořívaly, protože na takových svícnech jsou většinou jen malé misky, které mnoho kapek nezachytí. Vysoké svíčky lze takto většinou zapálit jen jednou a nemá smysl šetřit a zhasínat je pro příští večery. Jakmile se totiž ochranná vrstva byť i jen trochu nahřeje, přestává fungovat a svíčka se roztápí v celé hmotě, vysoké svíce se prostě bortí a hroutí.

Lépe postupně prohořívají svíčky nižší s širším průměrem. I tak je třeba vždy pamatovat na podložku z nehořlavého materiálu, který se příliš nerozpálí – nejlépe keramiku, porcelán nebo korek. Tak nám svíčka nejenže nezpůsobí požár, ale ani nepoškodí dýhu na nábytku.

Barev svíček je k dostání bezpočet stejně jako tvarů a velikostí. Velmi derorativní je umístění tří různě vysokých válcových svířek vedle sebe, vypadají dobře nerozsvícené, a když je zapálíme, jejich plamínky si spolu jakoby hrají a promítají své tance na stěny místnosti. Jen pozor na dostatečnou vzdálenost svíček ve skupince od sebe, aby se vzájemně netavily. Šikovné jsou svíčky v kalíšcích a skleničkách, zase si ale tolik nepohrajete s barevným doplňkem do interiéru.

Vůně svíček, to je kapitola sama pro sebe. Měla by být zásadně z přírodních esencí a olejů, jejichž odpařování nezanese do vzduchu v místnosti žádné jedy. Pokud za tokoivé vonné svíčky nechcete vydat trochu větší peníze, raději si vonné odpusťte a nakapejte si raději olejíček do aromalampy. „Značkové“ svíčky od osvědčených firem udávají přesné složení – podle toho můžete zjistit, jaké vůně jsou do parafínu přimíchané.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Věda & Vesmír

Hubbleův teleskop zase funguje. Vesmír sleduje už 31 let

Bydlení

Jak ochránit zahradu před vodou a bahnem. Máme dobré tipy

Zavřít reklamu