Kouzelný večer s hrou svíček

 Dům 
15. října 2014 05:23 / redakce
  0
📷
3 fotografie v galerii
Skleněné kalíšky s malými svíčkami lze bezpečně umístit i na svícen s malými miskami.  PartyLite
Venku se ochladilo, brzy se stmívá. Topit se nám ještě moc nechce, vždyť přes den sluníčko byt pěkně prohřálo. Pár malých hřejivých plamínků bude stačit na prohřátí vzduchu kolem stolu a hlavně na vytvoření hřejivé atmosféry.

Svíčka jako jediný zdroj světla nám v dnešní době samozřejmě stačit nebude, ale třeba ke koukání na televizi nebo k přátelskému povídání nad kávou roztančený plamínek dodá světla dostatek. Když si po místnosti rozestavíme svíček několik a před ně naaranžujeme třeba vázu s květinami nebo sošku, stíny vytvoří na stěnách pomíjivé, nicméně velmi krásné dekorace.

Dekorací je ovšem i svíčka sama o sobě. Na trhu je jich na výběr tolik, že ke každému typu interiéru najdeme to pravé. Hladké bílé vysoké svíce se hodí do klasických několikaramenných svícnů kovových, skleněných i dřevěných. Musí být ale z opravdu kvalitního parafínu, aby co nejméně stékaly a jen tiše odhořívaly, protože na takových svícnech jsou většinou jen malé misky, které mnoho kapek nezachytí. Vysoké svíčky lze takto většinou zapálit jen jednou a nemá smysl šetřit a zhasínat je pro příští večery. Jakmile se totiž ochranná vrstva byť i jen trochu nahřeje, přestává fungovat a svíčka se roztápí v celé hmotě, vysoké svíce se prostě bortí a hroutí.

Lépe postupně prohořívají svíčky nižší s širším průměrem. I tak je třeba vždy pamatovat na podložku z nehořlavého materiálu, který se příliš nerozpálí – nejlépe keramiku, porcelán nebo korek. Tak nám svíčka nejenže nezpůsobí požár, ale ani nepoškodí dýhu na nábytku.

Barev svíček je k dostání bezpočet stejně jako tvarů a velikostí. Velmi derorativní je umístění tří různě vysokých válcových svířek vedle sebe, vypadají dobře nerozsvícené, a když je zapálíme, jejich plamínky si spolu jakoby hrají a promítají své tance na stěny místnosti. Jen pozor na dostatečnou vzdálenost svíček ve skupince od sebe, aby se vzájemně netavily. Šikovné jsou svíčky v kalíšcích a skleničkách, zase si ale tolik nepohrajete s barevným doplňkem do interiéru.

Vůně svíček, to je kapitola sama pro sebe. Měla by být zásadně z přírodních esencí a olejů, jejichž odpařování nezanese do vzduchu v místnosti žádné jedy. Pokud za tokoivé vonné svíčky nechcete vydat trochu větší peníze, raději si vonné odpusťte a nakapejte si raději olejíček do aromalampy. „Značkové“ svíčky od osvědčených firem udávají přesné složení – podle toho můžete zjistit, jaké vůně jsou do parafínu přimíchané.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu