Aromaterapie z elektrické zásuvky

 Ostatní 
11. října 2014 12:23 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Na rozdíl od klasické je elektrická aromalampa zcela bezpečná. Vybrat si můžeme z levných, ale i vyloženě designových kousků primavera.cz
Léčba vůněmi neboli aromaterapie má své místo nejen při snaze osvěžit vdechovaný vzduch, odreagovat se a tím i zmírnit alergické reakce, ale může dokonce pomoci alergeny z našeho obydlí vystrnadit. Klasickou metodou je využití aromalampy se svíčkou, mnohem bezpečnější však jsou přístroje do zásuvky.

Klasické zásuvkové osvěžovače vzduchu a odpařovače s hypoalergenními účinky jsou velmi oblíbené i v „nealergických“ domácnostech. Jsou vnímány jako zdravější, šetrnější a celá řada testů to potvrzuje. Jejich hlavním cílem je snižovat riziko vzniku kožních i respiračních alergií. Vonná páska nepředstavuje žádné nebezpečí při kontaktu s pokožkou, takže se nemusíme bát umístit osvěžovač třeba do dětského pokojíčku. Sortiment vůní je založen na svěžím, lehce parfémovaném aroma, které nedráždí ani nevytváří nepříjemně vlezlý odér, kterým nás doslova zavalí některé levné osvěžovače pochybného původu.

Zdravotní stav alergika může významně zlepšit aromalampa, umístěná poblíž lůžka či přímo na nočním stolku. Nejznámějším původcem alergenů v obytných prostorách jsou totiž roztoči, které je velmi obtížné z našeho příbytku vypudit. Obzvlášť důkladně zabydleni bývají právě v lůžkovinách. Právě jim ale naštěstí na rozdíl od lidí vůbec nevoní eukalyptus, jeden z nejběžnějších vonných olejů, a v takto aromatizovaném prostředí se jim moc nedaří, čehož můžeme velmi účinně využít.

Rozmanité vůně kvalitních a správně zvolených éterických olejů příznivě působí na naši nervovou soustavu a stimulují imunitní systém, který právě u alergiků bývá mimořádně ohrožen. Přírodní bylinné vůně dokážou i aktivovat ozdravný proces celého organismu, proto jsou také nezbytnou součástí relaxačních procedur. Eukalyptus je v boji s dýchacími potížemi jednou z nejúčinnějších esencí vůbec. Navíc napomáhá i hojení ran, podporuje soustředěnost, pomáhá odbourávat migrénu, pohlcuje pachy, osvěžuje a čistí vzduch.

Nejdostupnější užití esenciálních olejů nám umožňují aromalampy. Na trhu jsou vedle klasických "na svíčku" běžně k dostání i elektrické modely. Sice jsou finančně nákladnější, nemusíme je ale hlídat. Záleží pouze na nás, jakou značku či designové provedení zvolíme. Nejdůležitější je, aby miska na vodu byla skleněná, tudíž snadno omyvatelná, a aromalampa dostatečně vysoká, aby se směs nepřepalovala, případně neodpařovala příliš rychle.
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve