Neudělejte si z bytu zónu bacilů! Čemu musíte zamezit?

 Dům 
27. ledna 2017 12:30 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Není dobré si posmrkané kapesníčky hromadit po bytě. Jsou pak jednoduchým přenašečem bacilů! www.mimiforum.cz
Domov je pro každého zázemí, kde načerpá sílu a kam se člověk rád vrací po náročném dni. Dávejte však pozor, abyste své útočiště neproměnili v zónu nemocí a bacilů! Stačí k tomu pár posmrkaných kapesníků, které se budou povalovat po domě nebo bytě!

Ne všichni máme doma vždy prvotřídní pořádek a sem tam se nám povalují na křesle nebo gauči kousky oblečení, které jsme nestačili hodit do pračky při příchodu z venku, nebo si je ještě plánujeme obléct, ale už je nechceme skládat zpět do skříně.

Chřipka útočí

Obyčejný nepořádek ale ničemu tak nevadí jako povalující se kapesníky, do kterých se vysmrkáme a necháme je, kde se nám to zrovna hodí! Chřipka totiž v současnosti řádí a útočí ze všech stran, takže bychom se měli vyvarovat veškerých příležitostí, jak si ji uchovávat co nejdéle nebo ji přenášet na ostatní!

A odhozený kapesník, který nezamíří do koše, ale necháváme ho ležet na stole, na skříňce nebo si ho skladujeme pod polštářem, je naprosto dokonalý pro přenos bacilů! Často totiž používáme i jednorázové papírové kapesníky takovým způsobem, že se do nich vysmrkáme, ale nevyhodíme je a odložíme si je, abychom je mohli dál použít.

Onemocní kdokoliv

A právě v tom je problém. Jakmile kapesník znovu vezmeme a smrkáme, nasajeme všechny bacily zpátky a už jsme v jednom kole. Bacily se navíc budou šířit i do ovzduší, takže lehce onemocní děti, partner nebo kdokoliv jiný. Proto si zapamatujte, že použité kapesníky patří do pračky, nebo do koše!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008