Namontujte si sami satelitní komplet!

 Dílna 
11. února 2017 18:14 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Vybereme nejvhodnější místo pro parabolu a nainstalujeme ji. Shutterstock
Potřebujete nainstalovat satelit? Zlepšit satelitní příjem?

Než si koupíme satelitní komplet a pokusíme se o jeho montáž, měli bychom si rozmyslet několik věcí:

  • který satelit, případně satelity chceme přijímat
  • jakým přijímačem
  • kam dáme anténu a jak má být velká

Montáž satelitního kompletu není triviální záležitostí, měli bychom se proto také zamyslet nad tím, zda chceme podstoupit riziko neúspěšné instalace nebo nákupu nevhodných dílů.

Tento návod je určen všem, kteří o satelitním příjmu uvažují, případně si zakoupili satelitní komplet a potřebují jej zapojit.

Montáž satelitu - instalace parabolické antény

První krok při montáži satelitu - instalaci parabolické antény s konvertorem doporučujeme přenechat naší firmě. Pro montáž paraboly je potřeba použít speciální měřicí přístroje. Nedoporučujeme svépomocí se trefovat metodou pokus-omyl na ten správný satelit, strávíte na tom mnohem více času, nežsi myslíte. Při instalaci parabolické antény postupujeme vyzkoušenou posloupností kroků, kdy každý úkon důkladně prověřujeme a proměříme měřicími přístroji.

Montáž satelitu - propojení set top boxu

Propojení konvertoru satelitu a set-top-boxu se zajistí koaxiálním kabelem. Používám pouze kalitní koaxiální kabel s koncovkami, pro zajištění dlouhodobé spolehlivosti i ve venkovním prostředí. Dešťová voda stékající na konektory může narušit spolehlivost zařízení, v případě nekvalitních koncovek kabelu.

Montáž satelitu - nastavení antény a ladění stanic

Po prvním zapnutí satelitního přijímače je potřeba provést základní nastavení antény a ladění. Pokud má zákazník jen jednu satelitní anténu s jedním konvertorem, je nastavení jednoduché. Pokud chce zákazník přijímat signál z více družic, je potřeba toto pečlivě nastavit. Existují satelitní antény s motorickým pohonem, které se směrují na různé satelity, nebo můžete mít několik samostatných satelitních antén s několika konvertory. Každá konfigurace satelitních antén vyžaduje pečlivé nastavení.
Po základním nastavení satelitní antény následuje ladění a vyhledávání dostupných vysílacích stanic ze satelitu. Tato činnost může zabrat několik minut až desítek minut.

Nastavení výstupu a závěrečná kontrola

Na závěr montáže satelitu patří správné nastavení výstupu a kontrola všech funkcí a přepínámí. Aby se všechny pořady zobrazovaly na televizoru správně, je musí být parametry výstupu správně nastavené. Set-top-box a televizi lze propojit různými kabely, my obvykle používáme kabel SCART s podporou RGB. Typu televizní obrazovky a použitému typu propojovacího kabelu odpovídá nastavení satelitu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu