Jak zakomponovat do zahrady pařez

Ze starého pařezu může být líbivý květinový záhonek
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
05. února 2017 12:51 / Internet
  5   0
Překáží vám na zahradě pařez? Místo toho, abyste se jej zbavili, zkuste ho přetvořit v něco, co bude vaši zahradu zdobit! Nabízí se hned několik možností!

Staré pařezy mohou vypadat nevzhledně a k tomu, abychom se jich zbavili, je zapotřebí speciální nářadí a spousta síly.

Pařez může sloužit jako přírodní květináč, obzvláště když je už dutý. Vše, co musíte udělat, je naplnit jej hlínou a zasadit do něj květiny, nebo jakoukoliv jinou zeleň. Pokud dutý není, vydlabejte v něm díru pomocí kladiva a dláta, čímž vznikne improvizovaný květináč. Aby měla voda kudy odtékat, můžete vytvořit otvor dole v kůře. Kdybyste si přáli, aby pařez nebyl vidět vůbec, zasaďte květiny i kolem něj.

Dobře se dá nehezký pařez zakrýt rovněž mechem. Můžete s ním vytvořit krásně zelenou plochu, nebo použít různé druhy mechů, aby vznikla koláž různých tvarů a barev. Nejlépe se mechům bude dařit, jestli se pařez nachází v zastíněné části zahrady. K zasazení mechu použijte směs vybraného druhu mechu s podmáslím rozmixovanou v mixéru. Poté ji nalejte na pařez a nezapomeňte ji stříkat vodou, která napomůže mechu v růstu. Obdobně můžete také pařez zakrýt popínavými rostlinami.

Pařez může sloužit také jako podstavec pro květináče nebo z něj lze udělat základ pro zahradní stoleček. Když jej doplníte židlemi, vytvoří se příjemné venkovní posezení.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Bydlení

Posečená tráva je na zahradě hotový poklad. Rady a tipy, kde všude ji můžete využít

Zavřít reklamu