Jak zakomponovat do zahrady pařez

 Zahrada 
05. února 2017 12:51 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Ze starého pařezu může být líbivý květinový záhonek Internet
Překáží vám na zahradě pařez? Místo toho, abyste se jej zbavili, zkuste ho přetvořit v něco, co bude vaši zahradu zdobit! Nabízí se hned několik možností!

Staré pařezy mohou vypadat nevzhledně a k tomu, abychom se jich zbavili, je zapotřebí speciální nářadí a spousta síly.

Pařez může sloužit jako přírodní květináč, obzvláště když je už dutý. Vše, co musíte udělat, je naplnit jej hlínou a zasadit do něj květiny, nebo jakoukoliv jinou zeleň. Pokud dutý není, vydlabejte v něm díru pomocí kladiva a dláta, čímž vznikne improvizovaný květináč. Aby měla voda kudy odtékat, můžete vytvořit otvor dole v kůře. Kdybyste si přáli, aby pařez nebyl vidět vůbec, zasaďte květiny i kolem něj.

Dobře se dá nehezký pařez zakrýt rovněž mechem. Můžete s ním vytvořit krásně zelenou plochu, nebo použít různé druhy mechů, aby vznikla koláž různých tvarů a barev. Nejlépe se mechům bude dařit, jestli se pařez nachází v zastíněné části zahrady. K zasazení mechu použijte směs vybraného druhu mechu s podmáslím rozmixovanou v mixéru. Poté ji nalejte na pařez a nezapomeňte ji stříkat vodou, která napomůže mechu v růstu. Obdobně můžete také pařez zakrýt popínavými rostlinami.

Pařez může sloužit také jako podstavec pro květináče nebo z něj lze udělat základ pro zahradní stoleček. Když jej doplníte židlemi, vytvoří se příjemné venkovní posezení.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...