Dbejte na to, aby váš pes byl v teple i v zimních měsících!

 Mazlíčci 
04. února 2017 12:56 / Marie Popelková
  5
📷
3 fotografie v galerii
Je váš mazlíček dobře vybavený na zimní procházky? http://wallpaperim.net/
Pokud pejska berete na procházky, i když teploty klesnou pod bod mrazu, měli byste se ujistit, že neprochladne! Prokřehnout může i v případě, že ho před venčením oblékáte.

Pejsci mohou stejně jako lidé v mrazu utrpět lehké omrzliny nebo podchlazení. I když to patří mezi extrémní případy, i tak bychom měli dbát na to, aby byl náš mazlíček při zimních vycházkách v teple.

Co se týče chladu, pro pejsky používáme stejná opatření jako pro sebe.

Zkraťte čas strávený venku. I psi s nejhustší srstí by neměli trávit příliš mnoho času na mrazech. Ani psí oblečky nechrání všechny části těla. Packy se neustále dotýkají chladné země, čumák a uši jsou vystaveny mrazu. Jestli chcete trávit s pejsky venku více času, zajistěte, aby byli pořád v pohybu.

Obzvláště malé psy a ty, kteří mají krátkou srst, před procházkou důkladně teple oblečte. Také štěňata a starší psi mohou mít problém s udržením tělesné teploty.

Po venčení nezapomínejte utřít vaším mazlíčkům packy. Nejenže je tak zbavíte sněhu a ledu, ale také soli a dalších rozmrazovacích prostředků, které mohly na jejich nohách při procházce ulpět. Pokud nechcete, aby se sníh a led na packách tolik zachytával, zkraťte jim srst mezi prsty.

Nenechávejte psa v zimě samotného v autě. Po vypnutí motoru teplota v autě rychle klesá. I když jim nehrozí přímé nebezpečí, mohli by nepěkně prochladnout.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte