Dbejte na to, aby váš pes byl v teple i v zimních měsících!

 Mazlíčci 
04. února 2017 12:56 / Marie Popelková
  5
📷
3 fotografie v galerii
Je váš mazlíček dobře vybavený na zimní procházky? http://wallpaperim.net/
Pokud pejska berete na procházky, i když teploty klesnou pod bod mrazu, měli byste se ujistit, že neprochladne! Prokřehnout může i v případě, že ho před venčením oblékáte.

Pejsci mohou stejně jako lidé v mrazu utrpět lehké omrzliny nebo podchlazení. I když to patří mezi extrémní případy, i tak bychom měli dbát na to, aby byl náš mazlíček při zimních vycházkách v teple.

Co se týče chladu, pro pejsky používáme stejná opatření jako pro sebe.

Zkraťte čas strávený venku. I psi s nejhustší srstí by neměli trávit příliš mnoho času na mrazech. Ani psí oblečky nechrání všechny části těla. Packy se neustále dotýkají chladné země, čumák a uši jsou vystaveny mrazu. Jestli chcete trávit s pejsky venku více času, zajistěte, aby byli pořád v pohybu.

Obzvláště malé psy a ty, kteří mají krátkou srst, před procházkou důkladně teple oblečte. Také štěňata a starší psi mohou mít problém s udržením tělesné teploty.

Po venčení nezapomínejte utřít vaším mazlíčkům packy. Nejenže je tak zbavíte sněhu a ledu, ale také soli a dalších rozmrazovacích prostředků, které mohly na jejich nohách při procházce ulpět. Pokud nechcete, aby se sníh a led na packách tolik zachytával, zkraťte jim srst mezi prsty.

Nenechávejte psa v zimě samotného v autě. Po vypnutí motoru teplota v autě rychle klesá. I když jim nehrozí přímé nebezpečí, mohli by nepěkně prochladnout.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008