خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Opět přichází nová vlna televizí!

Nové televizní vysílání startuje od března.
 Dům 
26. února 2017 22:31 / Shutterstock
  0   0
Televizní vysílání v ČR čeká velká proměna. Současné DVB-T vysílání za čtyři roky utichne a vyklidí frekvenční pásmo datovým sítím pro chytré telefony. Ale s novým standardem vysílání DVB-T2 si poradí jen některé televizory.

Od chvíle, kdy byly v České republice odpojeny poslední analogové televizní vysílače a veškeré pozemní televizní vysílání probíhá výhradně v digitální podobě, letos uplynou čtyři roky. Při přechodu na digitální vysílání DVB-T bylo nutné staré televizní přijímače vybavit set-top-boxem, nebo je nahradit novějšími modely s vestavěným digitálním tunerem. Pro mnohé to byl impulz, proč svůj stále funkční CRT televizor vyměnit za tenký, plochý LCD, nebo plazmový model.

První generace DVB-T skončí po roce 2021

To jinými slovy znamená, že současné digitální pozemní vysílání bude možné v Česku využívat ještě několik let. Nový i starší standard budou podobně jako v případě analogového vysílání fungovat souběžně. S úplným vypnutím první generace DVB-T se počítá až po roce 2021.

„Ministerstvo průmyslu a obchodu finalizuje dokument Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání, který do konce června předložíme vládě,“ slíbil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek tento týden na konferenci Televizní digitalizace 2.0, která se zabývala právě přechodem na nový standard

Experimentální vysílání DVB-T2 bylo v Česku spuštěno už v březnu loňského roku. Spustili ho České Radiokomuniakce.

Přechod na nový standard se logicky týká pouze lidí, kteří přijímají signál prostřednictvím pozemního televizního vysílání. Uživatelů kabelového, satelitního a internetového vysílání se změny nijak nedotknou.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Modrá laguna na Islandu. Přírodní zázrak nebo jen chytrá past na turisty?

Věda & Vesmír

Úžasný jev na noční obloze. Jak vzniká a kdy ho můžeme pozorovat?

Bydlení

Kuchyňská linka na míru. Na co si dát největší pozor?