Opět přichází nová vlna televizí!

 Dům 
26. února 2017 22:31 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nové televizní vysílání startuje od března. Shutterstock
Televizní vysílání v ČR čeká velká proměna. Současné DVB-T vysílání za čtyři roky utichne a vyklidí frekvenční pásmo datovým sítím pro chytré telefony. Ale s novým standardem vysílání DVB-T2 si poradí jen některé televizory.

Od chvíle, kdy byly v České republice odpojeny poslední analogové televizní vysílače a veškeré pozemní televizní vysílání probíhá výhradně v digitální podobě, letos uplynou čtyři roky. Při přechodu na digitální vysílání DVB-T bylo nutné staré televizní přijímače vybavit set-top-boxem, nebo je nahradit novějšími modely s vestavěným digitálním tunerem. Pro mnohé to byl impulz, proč svůj stále funkční CRT televizor vyměnit za tenký, plochý LCD, nebo plazmový model.

První generace DVB-T skončí po roce 2021

To jinými slovy znamená, že současné digitální pozemní vysílání bude možné v Česku využívat ještě několik let. Nový i starší standard budou podobně jako v případě analogového vysílání fungovat souběžně. S úplným vypnutím první generace DVB-T se počítá až po roce 2021.

„Ministerstvo průmyslu a obchodu finalizuje dokument Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání, který do konce června předložíme vládě,“ slíbil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek tento týden na konferenci Televizní digitalizace 2.0, která se zabývala právě přechodem na nový standard

Experimentální vysílání DVB-T2 bylo v Česku spuštěno už v březnu loňského roku. Spustili ho České Radiokomuniakce.

Přechod na nový standard se logicky týká pouze lidí, kteří přijímají signál prostřednictvím pozemního televizního vysílání. Uživatelů kabelového, satelitního a internetového vysílání se změny nijak nedotknou.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Miroslav Etzler musel pod vodu v obleku, košili i kravatě. Po těžkém průběhu nemoci covid-19 měl strach,...

Styl

Blahodárný sezam. Tato drobná semínka jsou často přehlížená, i když jsou opravdovým zázrakem pro...

Tech

Jediná ruská letadlová loď má potíže. Na moře vypluje nejdříve za několik let. I díky tomu, že na ni...

Zavřít reklamu