Zebou vás nožičky? Přitopte si přímotopem!

 Dům 
24. února 2017 06:45 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Pořizovací cena přímotopů není vysoká. www.malapa.cz
Studené a sychravé dny ještě nejsou ani zdaleka za námi a zima často pohltí celý dům, když jste přes den v práci! Pokud se chcete okamžitě po příchodu zahřát a nečekat na vyhřátí domu, pořiďte si přímotop!

Tento skvělý vynález místnost vyhřeje během chvilky. Přenosná topidla se však hodí především k příležitostnému přitápění, při dlouhodobějším používání se pěkně prodraží. Prochladlé místnosti lze vyhřát pomocí teplovzdušného ventilátoru nebo tepelného konvektoru, který funguje na principu cirkulace teplého a studeného vzduchu.

RYCHLÉ TEPLÍČKO

Pokud hledáte spolehlivý, a ne příliš drahý přímotop, poohlédněte se například po horkovzdušném ventilátoru, který pořídíte do tisíce korun. Veškerá elektrická energie přiváděná do ventilátoru je přeměňována na teplo v odporových článcích, které je pak ventilátorem vyháněno do prostoru. Díky tomuto zařízení se vzduch v místnosti ohřeje velmi rychle. Ideálně se hodí například na vyhřátí koupelny, která bude po pár minutách zahalena do příjemného tepla.

Podobným typem přímotopu je tepelný konvektor., který nasává studený vzduchu do spodní části zařízení. Vzduch se uvnitř ohřeje a do místnosti se vrací ohřátý horní částí. Konvektory se dají použít pro vytápění menších místností jako klasický radiátor. Pro zrychlení cirkulace teplého vzduchu v místnosti také můžete zvolit konvektor s ventilátorem. Pořizovací cena je od 700 korun do tří tisíc.

RADA NA ZÁVĚŘ

Jelikož opatrnosti není nikdy dost, je velmi důležité ještě připomenout něco na závěr. Přímotopy nenechávejte nikdy v dosahu hořlavých materiálů a zcela bez dozoru.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte