Pět zásadních věcí, které nesmí chybět v kufříku domácímu kutilovi!

Základní věc každé sady domácího kutila jsou šroubováky!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dílna 
22. února 2017 12:19 / www.rucni-naradi.cz
  0   0
Už jsou pomalu pryč doby, kdy malí chlapci dostávali kladívka z umělé hmoty a spolu s jejich tatínky doma montovali stůl, židle nebo opravovali šroubovákem pokaženou pračku nebo ledničku. Poruchy v dnešní době rychle vyřeší opraváři, takže si muži nemusejí špinit ruce. Ještě se však najdou takoví, kteří umějí vzít do ruky nářadí a doma si leccos udělat. Co v jejich domácí výbavě nesmí zaručeně chybět? Existuje pět základních věcí!

Není nutné ke všemu volat opraváře! S mnoha věcmi si můžete poradit sami a stačí k tomu opravdu maličký kufřík s nářadím! Základní věcí je šroubovák. Pro domácnost stačí mít tři ploché šroubováky, a to malý, střední a velký a potom ještě dva křížové šroubováky, jeden malý a velký. Pokud budete pracovat s elektřinou, hodí se taky šroubovák pro elektřikáře, který slouží jako zkoušečka napětí.

Kleště i klíče

Další pomůckou je kladivo. Klasikou je zámečnické s těžkou hlavou. Hodí se jak pro zatloukání hřebíků, tak pro další práci. Třetí věcí jsou kleště. Lze s nimi štípat měkké dráty a kolíky, ale také vytahovat hřebíky. V horším případě s nimi můžete i něco povolit. Na to byste však měli mít čtvrtou pomůcku, kterou jsou stranové klíče. Většinou jsou to velikosti s rozměrem klíče od šesti do dvanácti milimetrů.

Pátým nářadím, které je potřebné spíše v domě, než v bytě, je žebřík. Je lepší investovat pár korun do stabilního žebříku, než riskovat život na vratkých židličkách. U veškerého nářadí platí, že byste měli koupovat raději kvalitní kousky, i když za více peněz, než abyste investovali do levného materiálu, který se může pokazit, ale taky ohrozit vaše zdraví!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z jiné planety

Věda & Vesmír

Pravěký svět byl opravdu děsivé místo. Kontinenty terorizovaly více než dvě miliardy obřích predátorů

Bydlení

I v souvislosti s koupelnou či toaletou existují zajímavosti, jež vás posadí na zadek

Zavřít reklamu