Pět zásadních věcí, které nesmí chybět v kufříku domácímu kutilovi!

 Dílna 
22. února 2017 12:19 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Základní věc každé sady domácího kutila jsou šroubováky! www.rucni-naradi.cz
Už jsou pomalu pryč doby, kdy malí chlapci dostávali kladívka z umělé hmoty a spolu s jejich tatínky doma montovali stůl, židle nebo opravovali šroubovákem pokaženou pračku nebo ledničku. Poruchy v dnešní době rychle vyřeší opraváři, takže si muži nemusejí špinit ruce. Ještě se však najdou takoví, kteří umějí vzít do ruky nářadí a doma si leccos udělat. Co v jejich domácí výbavě nesmí zaručeně chybět? Existuje pět základních věcí!

Není nutné ke všemu volat opraváře! S mnoha věcmi si můžete poradit sami a stačí k tomu opravdu maličký kufřík s nářadím! Základní věcí je šroubovák. Pro domácnost stačí mít tři ploché šroubováky, a to malý, střední a velký a potom ještě dva křížové šroubováky, jeden malý a velký. Pokud budete pracovat s elektřinou, hodí se taky šroubovák pro elektřikáře, který slouží jako zkoušečka napětí.

Kleště i klíče

Další pomůckou je kladivo. Klasikou je zámečnické s těžkou hlavou. Hodí se jak pro zatloukání hřebíků, tak pro další práci. Třetí věcí jsou kleště. Lze s nimi štípat měkké dráty a kolíky, ale také vytahovat hřebíky. V horším případě s nimi můžete i něco povolit. Na to byste však měli mít čtvrtou pomůcku, kterou jsou stranové klíče. Většinou jsou to velikosti s rozměrem klíče od šesti do dvanácti milimetrů.

Pátým nářadím, které je potřebné spíše v domě, než v bytě, je žebřík. Je lepší investovat pár korun do stabilního žebříku, než riskovat život na vratkých židličkách. U veškerého nářadí platí, že byste měli koupovat raději kvalitní kousky, i když za více peněz, než abyste investovali do levného materiálu, který se může pokazit, ale taky ohrozit vaše zdraví!

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...