Špatně se vám spí? Vyzkoušejte paměťovou pěnu!

 Dům 
23. února 2017 06:15 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Vstáváte ještě více dolámaní, než když jste šli spát? Thinkstock
Padáte každý den únavou do postele, ale nemůžete zabrat a dlouho se převalujete? Probíráte se ráno s pocitem, že jste oka nezamhouřili, a cítíte se jako po proflámované noci? Pořiďte si paměťovou pěnu a dopřejte si pořádný odpočinek!

Kvalitní spánek je základem všeho, co člověk v daném dnu provede. Pokud není vyspaný a ovládá ho únava, bude pomalejší a znechucený. K dobrému spánku patří dobrá matrace. Pokud ale nevíte, která vám vyhovuje, zvolte paměťovou pěnu!

Paměťová pěna je vyvinutá moderními technologiemi z viskoelastického materiálu se strukturou otevřených buněk. Reaguje na teplotu a tlak těla, takže se paměťová pěna důsledkem tělesné teploty změkčuje a získává schopnost přesně obepnout tvar těla. Když člověk vstane z postele, materiál zase vychladne, ztuhne a vrátí se do původního tvaru.

DLOUHO VYDRŽÍ

Paměťová pěna má mnoho výhod. Patří mezi ně například otevřená buněčná struktura, která dobře zajišťuje odvětrávání vlhkosti vzniklé pocením. Napomáhá i termoregulaci a není vhodná pro život prachových roztočů a bakterií, takže ji ocení alergici. Struktura paměťové pěny je pružná a odolná vůči tlaku. Tím je zaručená její dlouhá životnost.

Paměťová pěna tlumí pohyby spícího partnera, a proto se využívá i k výrobě partnerských matrací o větších rozměrech. Nízká hmotnost umožňuje lepší manipulaci s matrací. Cenově je také dostupná za pár tisícikorun, což není nic nepředstavitelného!

POD HLAVU

Paměťová pěna se používá i na polštáře. Tím se můžete zbavit problémů s krčí páteří. Matrace z paměťové pěny však nejsou vhodné pro děti, jejichž páteř se stále vyvíjí. Naopak jsou vhodné pro dospělé trpící bolestmi zad a kyčlí. Matrace se totiž přizpůsobuje tvaru těla a nevytváří tlak na ty části, které jsou nejvíce zabořené do matrace. Ulevuje se tím od bolesti. Zkusíte to?

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Miroslav Etzler musel pod vodu v obleku, košili i kravatě. Po těžkém průběhu nemoci covid-19 měl strach,...

Styl

Blahodárný sezam. Tato drobná semínka jsou často přehlížená, i když jsou opravdovým zázrakem pro...

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu