Špatně se vám spí? Vyzkoušejte paměťovou pěnu!

Vstáváte ještě více dolámaní, než když jste šli spát?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
23. února 2017 06:15 / Thinkstock
  0   0
Padáte každý den únavou do postele, ale nemůžete zabrat a dlouho se převalujete? Probíráte se ráno s pocitem, že jste oka nezamhouřili, a cítíte se jako po proflámované noci? Pořiďte si paměťovou pěnu a dopřejte si pořádný odpočinek!

Kvalitní spánek je základem všeho, co člověk v daném dnu provede. Pokud není vyspaný a ovládá ho únava, bude pomalejší a znechucený. K dobrému spánku patří dobrá matrace. Pokud ale nevíte, která vám vyhovuje, zvolte paměťovou pěnu!

Paměťová pěna je vyvinutá moderními technologiemi z viskoelastického materiálu se strukturou otevřených buněk. Reaguje na teplotu a tlak těla, takže se paměťová pěna důsledkem tělesné teploty změkčuje a získává schopnost přesně obepnout tvar těla. Když člověk vstane z postele, materiál zase vychladne, ztuhne a vrátí se do původního tvaru.

DLOUHO VYDRŽÍ

Paměťová pěna má mnoho výhod. Patří mezi ně například otevřená buněčná struktura, která dobře zajišťuje odvětrávání vlhkosti vzniklé pocením. Napomáhá i termoregulaci a není vhodná pro život prachových roztočů a bakterií, takže ji ocení alergici. Struktura paměťové pěny je pružná a odolná vůči tlaku. Tím je zaručená její dlouhá životnost.

Paměťová pěna tlumí pohyby spícího partnera, a proto se využívá i k výrobě partnerských matrací o větších rozměrech. Nízká hmotnost umožňuje lepší manipulaci s matrací. Cenově je také dostupná za pár tisícikorun, což není nic nepředstavitelného!

POD HLAVU

Paměťová pěna se používá i na polštáře. Tím se můžete zbavit problémů s krčí páteří. Matrace z paměťové pěny však nejsou vhodné pro děti, jejichž páteř se stále vyvíjí. Naopak jsou vhodné pro dospělé trpící bolestmi zad a kyčlí. Matrace se totiž přizpůsobuje tvaru těla a nevytváří tlak na ty části, které jsou nejvíce zabořené do matrace. Ulevuje se tím od bolesti. Zkusíte to?

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z jiné planety

Věda & Vesmír

Pravěký svět byl opravdu děsivé místo. Kontinenty terorizovaly více než dvě miliardy obřích predátorů

Bydlení

I v souvislosti s koupelnou či toaletou existují zajímavosti, jež vás posadí na zadek

Zavřít reklamu