Vytvořte si domácí posilovnu! Co v ní nesmí chybět?

 Dům 
02. března 2017 12:41 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Lavici s činkami můžete mít jednoduše i doma v pokoji nebo ložnici! www.hyperinzerce.cz
Kynete čím dál víc, ale nemáte čas chodit do posilovny? Neházejte flintu do žita a vytvořte si vlastní posilovnu doma! Chybět v ní nesmí lavice, jednoručné činky, ale pořídit si můžete třeba i celou posilovací věž! Pak už si můžete zacvičit kdykoliv, když bude volná chvíle a chuť se hýbat!

Základ domácí posilovny tvoří lavice. Může být buď rovná, nebo polohovací s nastavitelným opěrátkem. Lepší je nastavitelná, na které se lehce zvýší rozsah jednotlivých cviků. Lze na ní pak provádět spolu s činkami různé cviky na horní část těla. V dnešní době nejsou lavice ani drahé, pokud půjdete s tisícikorunou do obchodu, mohli byste si vybrat! Čím dražší lavice bude, tím bude kvalitnější a použitelná k více cvikům!

Vhodné jednoručky

Když máte lavici, dalším krokem je zakoupení činek. Klasické činky jednoručky se vyrábí z různých materiálů od kovu přes molitan až po gumu. Ideální jsou činky v setu, které si můžete sami poskládat pomocí kotoučů podle váhy, které chcete zvedat. Můžete však koupit přímo i jednoručky od jednoho kila až do mnoha kil. Jejich nevýhodou je však to, že pokud zesílíte a jejich váha pro vás už nebude dostatečná, nemůžete na ně přidat žádné kotouče.

Pořídit si můžete i různé cvičební pomůcky jako specializované přístroje nebo lavice a rotátory na posilování břicha a spodních partií. Pomoct může ale i hopsací míč nebo obyčejná spojená guma, kterou můžete dobře vytvarovat zadek a boky.

Posilovací věž

Pokud má někdo doma více prostoru, může si klidně pořídit i posilovací věž. Ta obsahuje hned několik posilovacích technik, se kterými se procvičí celé tělo od rukou přes záda až po nohy. Dalšími doplňky pak může být rotoped, stepper nebo cyklotrenažér!

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petra Černocká promluvila o plastikách a přiznala, čím by se živila, kdyby nemohla zpívat

Styl

Kde se v mozku bere slušné chování a proč tedy v Česku tolik chybí?

Tech

Sonda Mars Express je ve vesmíru už 19 let. Teď má ale problémy kvůli Windows 98

Zavřít reklamu