Některý nábytek je při stěhování do nového lepší nahradit

 Dům 
23. dubna 2019 10:10 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Je opravdu nezbytné stěhovat do nového veškerý nábytek? Shutterstock
Ať už se stěhujete dohromady s partnerem, do většího bytu nebo nového města, vždy jde o významný, velký krok. Snadněji se to ale řekne, než udělá. Od hledání vhodného bytu přes změnu doručovací adresy na všechny důležité dokumenty, celý proces je opravdu stresující. Nejspíš proto nám přijde nejsnadnější všechno prostě zabalit a převést na nové místo. Je to ale to nejlepší řešení?

Aby bylo stěhování co nejefektivnější, zde je seznam několika věcí, které by bylo dobré do nového bytu pořídit nové.

Většinu koberců

Koberečky jsou zásadní pro to, aby celý pokoj vypadal po designové stránce dokončeně. Nejen, že zahřejí studené dřevěné podlahy, ale mají také moc udělat celý prostor útulnější. Vaše staré koberce ale nemusí do rozložení nového bytu zapadat. Předložky do koupelny a před hlavní dveře se většinou vyrábí v obdobných velikostech a vejdou se všude. Nad čímkoliv větším je ale vhodné se zamyslet.

Matrace

Nejprve si ujasněte, jak dlouho už matraci máte a jestli není čas pořídit si novou. Průměrná matrace vydrží sedm až patnáct let, takže je velká pravděpodobnost, že ta vaše je ještě v dobrém stavu. Pokud ale cítíte nějaké boule nebo hrboly, máte ideální příležitost pořídit si novou.

Stůl a židle

Pro mnoho rodin je jídelna středobodem celého domova. Je to místo, kde si děti píší úkoly, rodiče povídají nad sklenkou vína a kde se celá rodina sejde u jídla. Je to zkrátka hodně využívaný prostor, a proto se nemusíte cítit špatně, pokud se chcete starého nábytku zbavit. Řešení kuchyní a jídelen se v jednotlivých bytech značně liší, a z toho důvodu budete chtít, abyste měli stůl a židle, které budou dobře fungovat ve vašem novém domově.

Nádobí

Samozřejmě nenavrhujeme, abyste vyhazovali porcelán po babičce. Nicméně jestli máte hromadu talířků, hrnečků a dalšího nádobí, které nebylo drahé, ale zároveň k sobě nepasuje, zkuste zvážit pořídit si do nového bytu nějakou ladící sadu a alespoň některé z nich můžete darovat. Čtěte další tipy, které vám stěhování usnadní

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu