Jaké jsou výhody pěstování ze semínek?

Stačí nakoupit barevné sáčky a pustit se do práce!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
04. března 2017 12:24 / http://inhabitat.com
  0   0
Venku se otepluje a počasí čím dál tím více připomíná to jarní. Nastává pravý čas na sázení a pokud jste s tím ještě nezačali, měli byste se do něj brzy pustit. Rozhodujete se, zda použít semínka nebo semenáčky? Zde je pár výhod sázení semínek.

Je to levné!

Koupit semínka je levnější než pořídit si vzrostlé semenáčky. Z jednoho balíčku semínek, který stojí pár korun, vám vyroste velké množství rostlinek. Stejný počet rostlinek ze semenáčků byste za stejnou cenu nepořídili.

Je to snadné!

Není na tom nic složitého, jediné, co musíte dělat, je mít trpělivost a počkat několik týdnů, než semínka vyrostou. Není to tak rychlé jako zasadit do země téměř dospělou rostlinu, jinak ale na pěstování ze semínek není nic náročného.

Víte, co jíte!

Pokud si koupíte už vzrostlou rostlinu, nikdy nemáte jistotu, zda nebyla ošetřena nějakými pesticidy nebo nevhodnými hnojivy. Když si vypěstujete zeleninu nebo ovoce sami už od semínka, bezpečně víte, které přípravky jste během jejich růstu použili.

Je to větší zábava!

Pěstování ze semínek představuje větší dobrodružství, protože budoucí rostlince věnujete svůj čas a úsilí, i když nevíte, zda semínko vůbec vyklíčí, natož jaká bude úroda. O to větší je potom vaše radost ze zahrádkaření, když vám semínko po vší té snaze a čekání vyroste!

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu