Vyčistěte místa, která jsou při běžném úklidu přehlížená!

 Dům 
17. března 2017 10:43 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Na která místa nezapomínat, abyste měli na začátku jara domov jako ze škatulky! http://vipclean.co.uk/
Chystáte se na velký jarní úklid? Při každodenním úklidu je snadné některá zákoutí přehlédnout, ale jaro je ideální čas na vyčištění právě těchto míst, kterým normálně nevěnujeme takovou péči.

Na lampách, svícnech a dalších zdrojích světla se často drží prach. Přetřete všechny světelené zdroje zvenku i zevnitř včetně žárovek navlhčeným hadrem, abyste je zbavili veškerého prachu.

Zkontrolujte, zda jste nezapomněli na vrstvu prachu nahoře na kuchyňských skříňkách a dalších spotřebičích. Pokud je tam silná vrstva prachu, nejdříve ji vysajte a teprve potom úklid dokončete vlhkým hadrem.

Dalším opomíjeným místem jsou žaluzie nebo záclony, na kterých se drží prach a špína obzvláště pokud máme domácí mazlíčky. Kočky tráví hodně času posedáváním na okně a koukáním ven, takže na záclonách a závěsech zůstává spousta chlupů.

Párkrát za čas je dobré vyčistit také kliky u dveří, držadla skříněk, zásuvek a podobně. Obzvláště kliky v koupelně a na záchodě bychom měli jednou za čas otřít, vydezinfikovat, a tak je zbavit bakterií a nečistot. To samé platí také pro vodovodní kohoutky.

Důležité je nezapomínat na čištění odpadkových košů. I když smetí vhazujete do sáčku, na dně koše se stejně může usazovat špína.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Skořápky z ořechů nevyhazujte. Pomohou proti kašli i s doplněním jódu

Dům a zahrada

Udělejte radost svému mazlíčkovi. Psí a kočičí adventní kalendář zvládne vyrobit každý

Zavřít reklamu