Vyčistěte místa, která jsou při běžném úklidu přehlížená!

Na která místa nezapomínat, abyste měli na začátku jara domov jako ze škatulky!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
17. března 2017 10:43 / http://vipclean.co.uk/
  0   0
Chystáte se na velký jarní úklid? Při každodenním úklidu je snadné některá zákoutí přehlédnout, ale jaro je ideální čas na vyčištění právě těchto míst, kterým normálně nevěnujeme takovou péči.

Na lampách, svícnech a dalších zdrojích světla se často drží prach. Přetřete všechny světelené zdroje zvenku i zevnitř včetně žárovek navlhčeným hadrem, abyste je zbavili veškerého prachu.

Zkontrolujte, zda jste nezapomněli na vrstvu prachu nahoře na kuchyňských skříňkách a dalších spotřebičích. Pokud je tam silná vrstva prachu, nejdříve ji vysajte a teprve potom úklid dokončete vlhkým hadrem.

Dalším opomíjeným místem jsou žaluzie nebo záclony, na kterých se drží prach a špína obzvláště pokud máme domácí mazlíčky. Kočky tráví hodně času posedáváním na okně a koukáním ven, takže na záclonách a závěsech zůstává spousta chlupů.

Párkrát za čas je dobré vyčistit také kliky u dveří, držadla skříněk, zásuvek a podobně. Obzvláště kliky v koupelně a na záchodě bychom měli jednou za čas otřít, vydezinfikovat, a tak je zbavit bakterií a nečistot. To samé platí také pro vodovodní kohoutky.

Důležité je nezapomínat na čištění odpadkových košů. I když smetí vhazujete do sáčku, na dně koše se stejně může usazovat špína.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

I v zimě můžete navštívit perlu Montreuxské Riviery, hrad Chillon na břehu Ženevského jezera

Věda & Vesmír

Kvůli těžbě v Amazonii hrozí, že se prales promění v savanu bez života

Bydlení

Šest tipů, jak zlikvidovat použitý olej. Do odpadu ve dřezu či toalety ho rozhodně nevylévejte

Zavřít reklamu