Zbavte se plevele bez použití chemie

 Zahrada 
19. března 2017 12:12 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Plevele se zbavíte bez postřiku i otravného vytrhávání https://www.youtube.com
Nezáleží na tom, zda máte zahradu plnou květin, ovoce a zeleniny, nebo jen malý záhonek. Plevel se dostane všude a je třeba se ho zbavit. Jak to ale udělat bez použití chemických přípravků? Poradíme!

Začíná jaro, a to znamená, že se všechno v přírodě probouzí a každý, kdo má zahrádku, na ní pomalu ve volných chvílích začíná pracovat. Jak se zbavíme plevele bez toho, aniž bychom zahrádku zanášeli chemickými přípravky, když to není nezbytně nutné?

Zde je několik možností, které můžete vyzkoušet. První z nich je ocet. Nastříkejte ho během slunečného dne na plevel, a sledujte, jak seschne. Dávejte pozor, aby se nedostal na rostliny, které pěstujete.

Pokud nasypete sůl kolem místa, kde plevel vyrůstá ze země, způsobí to jeho uhynutí. Nebude to ovšem fungovat, pokud právě hodně a často prší, protože by déšť všechnu sůl spláchnul.

Jestli chcete, aby v nějaké oblasti nerostlo vůbec nic, posypte zem na daném místě kukuřičnou moukou. Obdobný účinek má i jedlá soda. Obzvláště dobře se s ní zbavuje plevele, který roste v puklinách chodníků nebo příjezdových cest.

Asi nejlevnější metodou je zalít plevel horkou vodou. Pokud jste si nevybrali žádnou z nabízených možností a zároveň také nechcete používat chemii, nezbyde vám nic jiného než plevel jednoduše vytrhat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Konopí a imunitní systém. Čtyři způsoby jak zvládnout virovou sezónu s CBD

Tech

Pokud máte auto s pohonem kol 4x4, pak je dobré vědět, jak jej správně používat

Zavřít reklamu