Zbavte se plevele bez použití chemie

Plevele se zbavíte bez postřiku i otravného vytrhávání
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
19. března 2017 12:12 / https://www.youtube.com
  0   0
Nezáleží na tom, zda máte zahradu plnou květin, ovoce a zeleniny, nebo jen malý záhonek. Plevel se dostane všude a je třeba se ho zbavit. Jak to ale udělat bez použití chemických přípravků? Poradíme!

Začíná jaro, a to znamená, že se všechno v přírodě probouzí a každý, kdo má zahrádku, na ní pomalu ve volných chvílích začíná pracovat. Jak se zbavíme plevele bez toho, aniž bychom zahrádku zanášeli chemickými přípravky, když to není nezbytně nutné?

Zde je několik možností, které můžete vyzkoušet. První z nich je ocet. Nastříkejte ho během slunečného dne na plevel, a sledujte, jak seschne. Dávejte pozor, aby se nedostal na rostliny, které pěstujete.

Pokud nasypete sůl kolem místa, kde plevel vyrůstá ze země, způsobí to jeho uhynutí. Nebude to ovšem fungovat, pokud právě hodně a často prší, protože by déšť všechnu sůl spláchnul.

Jestli chcete, aby v nějaké oblasti nerostlo vůbec nic, posypte zem na daném místě kukuřičnou moukou. Obdobný účinek má i jedlá soda. Obzvláště dobře se s ní zbavuje plevele, který roste v puklinách chodníků nebo příjezdových cest.

Asi nejlevnější metodou je zalít plevel horkou vodou. Pokud jste si nevybrali žádnou z nabízených možností a zároveň také nechcete používat chemii, nezbyde vám nic jiného než plevel jednoduše vytrhat.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko. Máte ho na dosah ruky

Věda & Vesmír

Vědci objevili nejstarší život na Zemi ve 3,5 miliardy let starých skalách v Austrálii

Bydlení

Jak rychle vyčistit pračku. Pomoc najdete v myčce nádobí

Zavřít reklamu