Pořádek v dílně začíná u šroubků a hřebíčků, pořiďte si na ně kvalitní organizér

 Dílna 
08. listopadu 2014 05:17 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Takových skříněk budete možná v dílně potřebovat několik, roztřídit všechno přehledně potřebuje mnoho šikovných šuplíčků.  M.A.T. Group
Organizér neboli lidsky řečeno skříňka se zásuvkami je v dílně přímo nutností. Hledání správné velikosti hřebíku nebo šroubku v chaosu naházeném do jedné krabice nejen zdržuje při práci, ale dovede i pěkně vynervovat, když zrovna spěcháte s nějakou pohotovostní opravou.

V pradědečkově truhlářství stály hned u dveří dvě veliké bytelné dubové skříně. Existují dodnes, přestože byly několikrát stěhovány za sakrování silných mužů, váží totiž snad několik metráků. Jenže jejich zásuvky a police jsou tak úžasně promyšlené, že i když truhlářství dávno neexistuje, dědí se tyhle skříně po mužské linii z jedné domácí dílny do druhé. S těmi skříněmi je v dílně vždycky uklizeno.

Ne každý si potrpí na rodinné relikvie, ne každý je také má. Navíc moderní doba si žádá do moderní dílny něco méně masivního, lehčího, třeba i průsvitného, aby na všechno bylo pořád dobře vidět. K tomu slouží praktické organizéry. Jejich konstrukce je plechová, také rozdělující poličky jsou z kovu, mezi ně se ale vkládají plastové zásuvky.

Lepší je zvolit skříňku, která má část rozdělenou na nižší zásuvky a část na větší, vyšší a širší. Do o šuplíčků totiž nebudete ukládat jen malé šroubky, hřebíčky a matky, ale také třeba těsnění nebo kotoučky izolační pásky, smirkový papír. Větší objem mají i hmoždinky – a ty by měly být vždy po ruce alespoň v nejběžnějších velikostech 6 a 8 v dostatečné zásobě.

Kam takový organizér umístit? Nejlépe je pověsit ho na stěnu do takové výšky, abyste pohodlně mohly ke všemu, co v něm máte. Skříňky se také obvykle závěsné vyrábějí, takže s tím nebude problém. Nezapomeňte, že všechny ty zásoby, které do dílenského pořadače postupně nasbíráte, něco váží, takže zavěšení musí být uděláno raději na větší a delší šrouby.

A protože to jistě nebude to poslední, co bude v domácnosti, v garáži nebo vzahradním domku věšet, hned si takových hmoždinek a šroubů koupíte raději víc. Mohou ta být ty první věci, které do organizéru uložíte.

Pokud chcete přehledně vědět, co v které zásuvce je, označte di je štítky, na které napíšete přesnou velikost šroubku, vrutu, hřebíku či matky a také materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Někdy totiž budete používat železné, jindy třeba mosazné, také kalené „modré“ jehly do panelu se mohou hodit. Je toho zkrátka hodně, co se do organizéru musí vejít, takže si rovnou pořiďte raději větší. Pokud by se vám ale někdy místa nedostávalo, můžete dokoupit další, případně vyměnit vnitřní zásuvky za jiné, ty se totiž dají pořídit jako doplněk skříněk zvlášť.
Témata: dílna, domácnost, úklid
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Svatební diadém princezny Diany bude konečně vystaven

Styl

Dana (50): S manželem nám to neklapalo. Našla jsem si milence a ztratila úplně všechny

Tech

První cestovní hypersonický letoun od dob Concordu. Žádný velký fofr to ale není

Zavřít reklamu