Kuchyně z umělého kamene mohou být i na dálkové ovládání. Fantastických tvarů dosáhneme i bez zásahu kameníka

Moderní designová kuchyň moc nepřipomíná to, na co jsme zvyklí
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
04. listopadu 2014 04:43 / Hi-macs
  0   0
Umělý kámen známe v kuchyních zatím většinou pouze v podobě kuchyňských desek. Jeho možnosti jsou ale mnohem větší a trend moderních kuchyní ho začíná hojně využívat na celé kuchyňské komplexy.

Umělý kámen je materiál na bázi minerálních látek, resp. směs hydroxidu hlinitého, přírodních pigmentů a akrylové pryskyřice, tedy materiál smíchaný převážně z přírodních, nikoliv syntetických surovin. Jeho vlastnosti jsou pro využití interiérových prvků mimořádně vhodné. Je pevný, tvrdý, přitom pružný, takže se jen tak něčím nepoškodí.

Není divu, že designéři kuchyní se tohoto materiálu konečně chopili a dávají mu zelenou zejména při výrobě kuchyňských „ostrůvků“, tedy centrálně umístěné přípravy jídel, která je ve velkých obývacích prostorách dnes velmi moderní. Umělý kámen se dá totiž nejen lisovat do desek, ale také odlévat do forem prakticky jakéhokoliv tvaru. To umožňuje nápadité vytváření kuchyňských ostrůvků, které už zdaleka nejsou jen hranatými sestavami skříněk s varnou deskou a dřezem.

Belgický designér Xavier Bonte se vývojem kuchyňského designu zabývá systematicky ve spolupráci s výrobcem hi-tech kuchyní firmou Hi-macs. Jejich nejnovějším společným počinem je kuchyň – vejce, nebo jak on sám říká, růžový či bílý obláček na němž se ten, kdo vaří, může lehce vznášet prostorem. Oválný ostrůvek má kryt na elektrické dotykové nebo dálkové ovládání. Když se odklopí, je pod ním skrytá celá kuchyň – indukční varná deska, dřez s baterií na lehce dotykové spouštění vody s přenastavitelnou teplotu, pracovní plocha, integrované jsou i zásuvky na připojení malých kuchyňských spotřebičů.

Jinou podobu má zase kuchyňský ostrůvek v podobě jakési vlny, zcela odlehčený, podepřený na jedné straně ve skříňce skrytým odpadem od dřezu a na druhé jen volně stojící nohou.

Italští designéři si naopak potrpí na kuchyně elegantní, ale praktické, na kterých se dá opravdu vyvařovat. Taková je například Marosi kuchyň. Jde rovněž o ostrůvek, v tomto případě spíše ostrov – velkou centrální kuchyň, jejíž kompaktnost je podtržena i tím, jak designér dokázal ukrýt do vnější úpravy úložné prosotry v podobě zásuvek. Se snadným mytím kuchyně to v tomto případě bude trochu problematičtější, ale krásná, to tedy je. Kombinace s dřevem použitým na úložných skříních v pozadí a prosklenými stěnami na obrázku této kuchyně nabízí přesně to, čemu se říká střízlivý, ale hřejivý moderní interiér.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Bydlení

Černé skvrny na listech orchidejí nevěstí nic dobrého. Poraďte si s nimi, dokud je čas

Zavřít reklamu