Jak vytvořit domácí projektor z mobilního telefonu

Jak si doma vyrobit iluzi kina bez projektoru? Poradíme!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dílna 
18. února 2017 12:47 / https://www.walmart.com/
  4   0
Pokud máte doma prázdnou bílou stěnu nebo velké bílé prostěradlo, k vlastnímu domácímu kinu vám toho s naším návodem už moc scházet nebude. Pozvěte přátele nebo si udělejte rodinný filmový večer s promítáním jako v kině!

Co všechno budeme kromě promítací plochy a mobilního telefonu potřebovat? Musíme si připravit menší krabici (třeba tu od bot), lupu, kterou si můžeme vypůjčit od starších příbuzných, kteří ji používají ke čtení. Potom bude potřeba kancelářská svorka, řezák a lepící páska.

Nejdříve otočíme krabici na bok a odměříme střed strany, kterou máme nahoře. Přesně doprostřed umístíme lupu a obkreslíme na krabici velikost její čočky. Pomocí řezáku vyřežeme nakreslený kruh a na jeho místo zevnitř vložíme lupu a zajistíme ji lepící páskou.

Vzadu v rohu krabice uděláme díru, kterou budeme moci provléct kabel nabíječky telefonu. Lepící páskou přilepíme všechny části krabice, které by mohly odstávat a překážet. Do krabice by se nemělo dostat žádné světlo.

Nakonec dovnitř krabice položíme kancelářskou svorku nebo jakýkoliv jiný stojánek na mobilní telefon. Mobil budeme pokládat vzhůru nohama. Lupa obraz převrátí. Potom už stačí jen zapnout náš oblíbený film a promítání může začít!

Postupem času můžeme svůj projektor pomalovat nebo nějak jinak dozdobit. Pro zlepšení kvality obrazu se doporučuje natřít krabici černou barvou, která napomůže tomu, aby dovnitř nepronikalo světlo.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Inspirace na víkend. Zatoulejte se na jedno z nejzajímavějších míst v České republice

Věda & Vesmír

Díky změně klimatu přijdeme o dobrou kávu

Bydlení

Jak zatočit s rybinou. Použijte sodu, citron nebo čajovou sedlinu

Zavřít reklamu