Nepotřebné žárovky nevyhazujte. Vyrobte si z nich originální vánoční ozdoby

I z nefunkční žárovky lze vykouzlit krásnou dekoraci
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Dílna 
22. listopadu 2018 10:08 / Pinterest
  11   1
V každé domácnosti se používají žárovky a když přestanou svítit, obvykle končí v kontejneru. Je to ale škoda, dají se z nich totiž vytvořit úžasné vánoční dekorace. Budete překvapeni.

Je jedno, jestli se vám doma nahromadily nefunkční baňaté žárovky nebo ty úzké. Každá má něco do sebe a z každé lze vykouzlit hezkou vánoční dekoraci.

Třpytu není nikdy dost

Třpyt k Vánocům patří. V obchodě s výtvarnými potřebami si pořiďte různobarevné třpytky. Nefunkční žárovky pak polepte lepidlem, které po zaschnutí zprůhlední, a obalte ve třpytkách. S takto upravenými žárovkami pak můžete pracovat při vytváření dalších dekorací, nebo je jen tak jednoduše vyskládejte na mísu.

Žárovkový věnec

Z baňatých i úzkých typů žárovek si můžete vyrobit věnec na dveře. Žárovky si obarvěte podle svého gusta a pak je pomocí drátků, které navrtáte do kovové objímky žárovky, spojte k sobě do tvaru věnce. Pokud si na to netroufnete, můžete si pořídit v hobby marketu korpus na věnec a žárovky na něj nalepit.

Žárovky místo baněk

Z žárovek lze vyrobit i zajímavé baňky na vánoční stromek. Těm baňatým můžete dát podobu třeba sněhuláka. Klidně ale můžete vzít i uzké žárovky, nabarvit je nebo polepit třpytkami. Objímku pak stačí provrtat a dírkami provléct stužku, která poslouží k zavěšení na větve stromku.

Stromek z žárovek

Pokud se vám doma sejde více žárovek, můžete si troufnout i na rozměrnější dekoraci. Úzké žárovky potřete barvou podle svého vkusu a nalepte je pak ve tvaru vánočního stromku na pevnější podklad, třeba překližku. Dílku můžete pořídit i okrasný rám. I bez rámu vám ale netradiční vánoční strom ozdobí jakoukoliv stěnu v bytě. Dekorace lze vyrobit i z knoflíků, jak jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatský Split láká milovníky památek, fanoušky seriálu Hra o trůny i gurmány

Věda & Vesmír

Nad poloostrovem Kamčatka došlo k obrovskému výbuchu. Způsobil ho padající meteor

Bydlení

Ochránit elektroniku před úderem blesku se vyplatí. Jakých chyb se při bouřce vyvarovat?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu