Zahřejte se barevnými textilními dekoracemi nejen o Vánocích

 Dům 
12. prosince 2014 05:26 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vánoční ubrus můžete zvolit i z moderního materiálu, který odpuzuje vodu, nějaká ta kapka rozlité polévky vás nebude tak bolet jako u damaškových ubrusů po babičce. amazon.com
Velké barevné vzory jsou v módě. Můžete zvolit květy, motivy kůží exotických zvířat, makrozvětšeniny přírodnin, vše by ale malo být hlavně pestré a nápadné. O Vánocích se tedy přidržíme tradičních motivů, po zbytek zimy si pak můžeme zařádit.

Asi nenajdeme českou domácnost, kde by nebyl k dispozici vánoční ubrus s cesmínou, andělíčky, stromečky a sněhuláčky. Často skrýváme v prádelnících ručně šité a vyšívané nebo malované poklady po babičkách, které patří jen a jen na štědrovečerní stůl. Takový kousek je nejen krásný, ale také plný vzpomínek. Pokud takový nemáte, zkuste najít třeba ve starožitnostech nebo i mezi novými kousky něco skutečně stylového a založte „ubrusovou“ tradici Vánoc pro své potomky.

To ale neznamená, že po zbytek zimy byste na textilní doplňky neměli myslet. Všelijaké polštářky se vám povalují po sedačce, po křeslech nebo na zemi. Dejte jim lespoň nový kabát v pestrých barvách, při předvánočním úklidu je ideální chvíle na takovou proměnu interiéru. Krásných dekoračních tkanin najdete na trhu spoustu – a úplně nejpohodlnější je navštívit některé studio, kde vám s výběrem látek na záclony, závěsy, přehozy a polštářky pomohou a ještě vám je ušijí na míru.

Zima potřebuje probarvit. Kdo má rád květinové vzory nebo pestré dekory v jiném designu, tomu nastala ta pravá chvíle. Nebojte se se vyřádit, vždyť tyto doplňky se neokoukají, po pár měsících je na jaře vyměníte zase za jiné. Nosí se hlavně přírodní vzory ve stylizovaných úpravách a netradiční barevnosti – fialový ananas, modrý kaktus, růžový slon nebo zelená vrána jsou usazené na nenápadném šedém nebo béžovém podkladu, od kterého se výrazně odrážejí.

Nezapomeňte, že v přetopené místnosti na vás za chvíli padne útlum a dřímota. A tak pokud se chcete udržet bdělí při sledování pěkného filmu nebo povídání s rodinou či přáteli, udržujte teplotu raději kolem 20 °C. Když budete jen tak posedávat, může se vám zdát chladno. Pro takovou příležitost leží na vaší sedačce pěkně složený vlněný pléd. Vlna je nejlepší zahřívač na nohy nebo přes záda. Krásný pléd nebo přehoz je navíc luxusním designovým doplňkem obývacího pokoje. O údržbu nemusíte mít strach, i vlněné tkaniny se dnes zpracovávají tak, aby se v pračce při použití speciálního prostředku a programu na jemné praní nemusely nosit do čistírny. Pokud máte čalounění a koberce jednobarevné, třeba právě výrazná kostkovaná deka může být hřejivou oko poutající tečkou na eleganci pokoje.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Naučte dítě lyžovat. Je třeba dodržet pár jednoduchých zásad a zvládnete to

Dům a zahrada

Vypěstovat si z pecky avokáda krásnou pokojovku zvládne i úplný začátečník. Základ je teplo a vlhko

Zavřít reklamu