Potřebujete vyleštit rezavé věci? Účinná a jednoduchá metoda, jak se nežádoucího nánosu zbavit

 Dům 
06. prosince 2019 15:14 / Veronika Prášilová
  1   0
📷
4 fotografie v galerii
Boj se rzí není nutné vzdávat předem Internet
Podařilo se vám na půdě nebo třeba v bazaru objevit parádní starý kousek, který je ovšem zasažen rzí? Pak neklesejte na mysli, protože nic není ztraceno. Poradíme vám jednoduchou a účinnou metodu, jak se nežádoucího nánosu zbavíte a váš objev pak vystavíte na odiv.

Pojďte se společně s námi podívat na účinný čisticí prostředek doslova za pár korun.

Pějme ódu na sodu

Ač se to možná nezdá, hravě si vystačíte s tím, co máte doma, tedy za předpokladu, že naleznete pár balíčků jedlé sody, větší kýbl nebo lavor a kartáč nebo starý zubní kartáček. Začněte tím, že si k ruce vezmete větší nádobu, nalijete do ní dostatek vody tak, aby věci, které chcete zbavit rzi, byly ponořeny, a do ní přimícháte 120 – 150 gramů jedlé sody. Poté do vody vložte vaše rezavé předměty a nechejte směs pracovat alespoň 24 hodin. Z výsledku budete překvapeni.

Následující den budou největší kousky nečistot odmočené, avšak bude nejspíše nutné ještě předměty dočistit. To udělejte za pomoci kartáče nebo starého zubního kartáčku, s nímž se pohodlně dostanete do všech zákoutí. Jakmile máte předměty očištěné, vložte je do nádoby s čistou vodou a ještě jednou je s pomocí kartáčku dočistěte. V tuto chvíli byste měli získat krásné bytové doplňky, s nimiž se budete moci pochlubit každé návštěvě. Pokud byste s výsledkem ještě nebyli spokojení, můžete celý proces ještě jednou zopakovat.

Alternativní bojovníci se rzí

Podobného výsledku se dá dosáhnout také dalšími účinnými domácími prostředky, a to octem, citronovou šťávou se solí nebo kyselinou citronovou. Záleží na rozsahu postižení rzí a dalších konkrétních faktorech. Pokud vás trápí také zašlé nerezové nádobí, můžete se na jeho obnovu vrhnout hned poté. Inspiraci jak na to naleznete v našem dalším článku zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu